Jak czyścić meble lakierowane?

Jak czyścić meble lakierowane?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Dla bardzo wielu osób meble lakierowane to wyznacznik współczesnej elegancji. Nie ma się co dziwić takiej opinii, ponieważ lśniące fronty dodają pomieszczeniom charakteru i sprawiają, że prezentują się one wyjątkowo stylowo. Jednocześnie wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji, bo w przeciwnym razie szybko niszczeją. Jeśli interesują nas pięknie wykonane meble lakierowane sklep internetowy jest najlepszym miejscem do ich zakupu.

Wilgoć to największy wróg

Zdecydowana większość nowo zakupionych mebli lakierowanych jest dodatkowo oklejona folią ochronną, po której zerwaniu nie wolno ich myć żadnymi detergentami przez minimum 30 dni. Wynika to z faktu, że lakier podlega wówczas procesowi utwardzania i jest podatny na wszelkie rysy czy uszkodzenia mechaniczne. W późniejszym okresie zaleca się czyszczenie takich konstrukcji wyłącznie miękką i koniecznie suchą ściereczką wykonaną z mikrofibry. Zabronione jest używanie zarówno wody, jak i mleczek oraz preparatów w płynie, proszku czy paście, gdyż zawierają alkohol, amoniak oraz aceton.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kalosze damskie: praktyczne i stylowe
Kalosze damskie: praktyczne i stylowe
Dlaczego warto posiadać w swojej garderobie kalosze? Kobieta powinna być przygotowana na niespodziewane kaprysy pogody. Deszcz może zaskoczyć ją w […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?