Przygotowujemy się do pierwszego spaceru z naszym dzieckiem

Przygotowujemy się do pierwszego spaceru z naszym dzieckiem
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszystko, co wiąże się z przyjściem na świat pierwszego dziecka, jest dla młodych rodziców nowe i niespodziewane. Muszą uczyć się, jak postępować z małą istotą, by zapewnić jej maksimum bezpieczeństwa i komfortu. Dotyczy to wszystkich czynności wykonywanych na co dzień: noszenia, kąpieli, przewijania czy karmienia. Ważnym wydarzeniem w życiu obojga jest pierwszy spacer z dzieckiem, do którego należy się odpowiednio przygotować. Duże znaczenie ma tutaj oczywiście pora roku, która determinuje zarówno długość wyjścia, ubiór maluszka, jak i przygotowanie jego skóry na kontakt z niską lub wysoką temperaturą i wynikające z ich powodu zagrożenia. Jeśli spacer odbywa się w dalszym położeniu od miejsca zamieszkania, to konieczne może być podwiezienie rodziny samochodem. Wtedy niezbędny będzie fotelik, który można znaleźć w tym miejscu: https://mamaija.pl/foteliki-samochodowe-dzieciece.html. A jak przygotować się do samego spaceru?

Pierwsze raz na świeżym powietrzu

Jedną z podstawowych kwestii jest w tym wypadku wybór odpowiedniego sprzętu dla dziecka, którym jest wózek stokke. Warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na model gondoli, która zapewnia maluszkowi maksimum wygody. W tym modelu jej dodatkowym atutem jest regulowanie wysokości, co pozwala na ustawianie jej w pionie, dzięki czemu niemowlę nie musi przez cały czas oglądać nieba. Można go pochylić w stronę rodziców. Należy też zwrócić uwagę na zwrotność i blokadę kółek oraz uchwyt. Najważniejsze są kwestie bezpieczeństwa, które zabezpieczają stosowne certyfikaty. Potem zostaje jeszcze dobór lekkiej lub ciepłej kołderki i w drogę!

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto naprawiać zepsute drukarki?
Dlaczego warto naprawiać zepsute drukarki?
We współczesnym świecie nowoczesnych technologii, dużo urządzeń ulega uszkodzeniom. Te nowe zaś są coraz to droższe, ze względu na wciąż […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?