Przygotowujemy się do pierwszego spaceru z naszym dzieckiem

Przygotowujemy się do pierwszego spaceru z naszym dzieckiem
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszystko, co wiąże się z przyjściem na świat pierwszego dziecka, jest dla młodych rodziców nowe i niespodziewane. Muszą uczyć się, jak postępować z małą istotą, by zapewnić jej maksimum bezpieczeństwa i komfortu. Dotyczy to wszystkich czynności wykonywanych na co dzień: noszenia, kąpieli, przewijania czy karmienia. Ważnym wydarzeniem w życiu obojga jest pierwszy spacer z dzieckiem, do którego należy się odpowiednio przygotować. Duże znaczenie ma tutaj oczywiście pora roku, która determinuje zarówno długość wyjścia, ubiór maluszka, jak i przygotowanie jego skóry na kontakt z niską lub wysoką temperaturą i wynikające z ich powodu zagrożenia. Jeśli spacer odbywa się w dalszym położeniu od miejsca zamieszkania, to konieczne może być podwiezienie rodziny samochodem. Wtedy niezbędny będzie fotelik, który można znaleźć w tym miejscu: https://mamaija.pl/foteliki-samochodowe-dzieciece.html. A jak przygotować się do samego spaceru?

Pierwsze raz na świeżym powietrzu

Jedną z podstawowych kwestii jest w tym wypadku wybór odpowiedniego sprzętu dla dziecka, którym jest wózek stokke. Warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na model gondoli, która zapewnia maluszkowi maksimum wygody. W tym modelu jej dodatkowym atutem jest regulowanie wysokości, co pozwala na ustawianie jej w pionie, dzięki czemu niemowlę nie musi przez cały czas oglądać nieba. Można go pochylić w stronę rodziców. Należy też zwrócić uwagę na zwrotność i blokadę kółek oraz uchwyt. Najważniejsze są kwestie bezpieczeństwa, które zabezpieczają stosowne certyfikaty. Potem zostaje jeszcze dobór lekkiej lub ciepłej kołderki i w drogę!

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie sprawdzą się rolety, a gdzie zamontować żaluzje?
Gdzie sprawdzą się rolety, a gdzie zamontować żaluzje?
Wybór odpowiednich osłon na okna bywa problematyczny. Zwłaszcza, gdy pomieszczenia są niewielkie i nie możemy sobie pozwolić na zawieszenie tradycyjnych […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?