Jak dobierać biżuterię to stylizacji?

Jak dobierać biżuterię to stylizacji?
wiem-co-chce
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mówiąc o stylizacjach, najczęściej ma się na myśli przede wszystkim dobrze skompletowane ubrania, które pasują do siebie pod różnymi względami. Tak naprawdę stylizacje to jednak nie tylko odzież, ale również wszelkiego rodzaju dodatkowe elementy. Mowa głównie o biżuterii, która dopełnia wygląd, a w niektórych przypadkach stanowi wyposażenie kluczowe w uzyskaniu określonych efektów stylizacyjnych. Chcąc sprawić, aby stylizacja odzwierciedlała konkretne założenia, trzeba wiedzieć jak dobrać ubrania, ale też właśnie biżuterię. Jak powinno się dobierać biżuterię do stylizacji?

Jak prawidłowo dobierać dla siebie biżuterię?

Podstawową kwestią, nad jaką trzeba się zastanowić podczas doboru biżuterii, jest jej kolor. Biżuteria srebrna będzie nadawała się do założenia przez osoby mające chłodniejszą cerę i mające na sobie bardziej stonowane ubrania, natomiast Biżuteria złota będzie doskonałym wyborem dla tych posiadających ciepłą cerę. Ważne, aby pamiętać o tym, żeby nie mieszać odcieni biżuterii. Jeśli wszystkie elementy w stylizacji będą w odcieniu różowego lub białego złota, należy się temu podporządkować i kolejne elementy wybierać zgodnie z tym odcieniem. Przy doborze biżuterii ważny jest rodzaj materiału, z którego wykonane są ubrania. Na przykład ubrania koronkowe są wyraziste, dlatego nie powinno się do nich zakładać krzykliwych wisiorków czy bransolet, a bardziej odizolowane elementy chociażby w postaci pierścionka czy kolczyków. Stonowane i jednolite tkaniny ubrań warto podkreślić z kolei większym wisiorkiem lub ciekawą broszką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wygodnie do pracy, czyli uniwersalne plecaki na laptopa
Wygodnie do pracy, czyli uniwersalne plecaki na laptopa
Mężczyźnie zależy zawsze na tym, aby wyglądać męsko, elegancko. To wszystko sprawia, że później nabiera do siebie większej pewności siebie. […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?