Przemysłowe filtry powietrza – o czym warto pamiętać?

Przemysłowe filtry powietrza – o czym warto pamiętać?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów filtrów dostępnych dla środowisk przemysłowych, ale jest kilka rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji, który filtr jest najlepszy dla Twojej branży.

Filtry powietrza przemysłowe występują w wielu różnych formach, od prostych filtrów plisowanych do bardziej złożonych filtrów klasy HEPA. Aby mieć pewność, że do danej aplikacji zostanie wybrany właściwy filtr, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Jak duży przepływ powietrza jest potrzebny?

Pierwszym krokiem przy wyborze przemysłowego filtra powietrza jest określenie, jak duży przepływ powietrza jest wymagany. Wielkość potrzebnego przepływu powietrza zależy od tego, jaki rodzaj sprzętu jest używany i jak dużo pyłu lub innych cząstek będzie obecnych w filtrowanym powietrzu. Jeśli używasz maszyny, która wymaga dużego przepływu powietrza, to musisz wybrać przemysłowy filtr powietrza o większej przepustowości. Jeśli filtr jest zbyt restrykcyjny, może spowodować problemy z Twoim sprzętem. Jak dużo pyłu trzeba odfiltrować? Następnie należy określić, ile pyłu lub innych cząstek będzie znajdować się w filtrowanym powietrzu.

Jakie cząstki są filtrowane?

Przy określaniu, jaki rodzaj przemysłowego filtra powietrza będzie działał najlepiej, ważne jest, aby wiedzieć, jakie rodzaje cząstek są obecne w obszarze, w którym potrzebna jest ochrona. Niektóre rodzaje cząstek mogą być tak małe jak 1 mikrometr, podczas gdy inne mogą mieć rozmiar ponad 10 mikrometrów. To sprawia, że należy wybrać filtr, który został przetestowany pod kątem filtrowania tych konkretnych cząstek w danym zakresie wielkości. Istnieje wiele rodzajów cząstek, które mogą być filtrowane za pomocą przemysłowych filtrów powietrza. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysłowe prezenty na każdą okazję
Pomysłowe prezenty na każdą okazję
W życiu każdego z nas bywają momenty, gdy trzeba wymyślić oryginalny, kreatywny prezent dla kogoś wyjątkowego dla nas, by uczcić […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?