Pokój dla przedszkolaka – jakie meble wstawić?

Pokój dla przedszkolaka – jakie meble wstawić?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okres przedszkolny to jeden z najpiękniejszych etapów w życiu każdego dziecka. Zachwyca się bowiem otaczającą go rzeczywistością i z każdym dniem nabiera zupełnie nowych doświadczeń. Powinniśmy o tym koniecznie pamiętać podczas urządzania dla niego pokoju, tak aby zaaranżowana przestrzeń była z jednej strony w pełni funkcjonalna, z drugiej zaś wystarczająco atrakcyjna pod względem wizualnym. W takich wnętrzach doskonale sprawdzają się m.in. kanapy narożne, które są niewielkie, a jednocześnie bardzo wygodne. 

Wybierajmy uniwersalne i ponadczasowe konstrukcje

W pokoju przedszkolaka musi się znaleźć przede wszystkim komfortowe łóżko z miękkim materacem, które zapewni maluchowi spokojny i zdrowy sen. Godne polecenia są w szczególności drewniane łóżka piętrowe wyposażone w drabinkę, ponieważ dają możliwość wykorzystania w kreatywnej zabawie. Poza tym zajmują stosunkowo mało miejsca, co w niezbyt rozległym pomieszczeniu ma ogromne znaczenie. Alternatywę stanowią klasyczne modele jednoosobowe z zagłówkiem oraz pojemnikiem na pościel.

Drugim niezbędnym meblem jest biurko przydatne zwłaszcza podczas nauki. Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzają się ergonomiczne konstrukcje z wydzielonym miejscem na komputer i urządzenia peryferyjne, a także szerokim pulpitem o regulowanej wysokości. Dodatkowo zadbajmy o postawienie obok biurka wygodnego fotela z podłokietnikami i wyprofilowanym oparciem. Pozostałe pożądane meble to m.n.: szafka nocna, komoda z licznymi szufladami i schowkami, kanapa dla gości (ewentualnie dwie pufy typu piłka) oraz estetyczny pojemnik na zabawki i drobne akcesoria (np. z wikliny).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto stawiać na jakość a nie ilość zabawek?
Dlaczego warto stawiać na jakość a nie ilość zabawek?
Nadmiar nigdy nie jest dobry. W czasach, gdy jako społeczeństwo borykamy się z górami plastiku, kupowanie byle jakich zabawek lądujących […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?