Jakie funkcje powinna spełniać dobra wycieraczka podłogowa?

Jakie funkcje powinna spełniać dobra wycieraczka podłogowa?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wycieraczka to ważny element  wyposażenia domu, mieszkania, biura lub też gabinetu lekarskiego. Pozwala ona na zachowanie czystości. Warto pamiętać, że jej wersja powinna być dostosowana do pory roku. Inne wyzwania będą stać przed tym produkt latem, a inne zimą, gdy pada śnieg, a ludzie na butach wnoszą piasek oraz sól. Na rynku dostępnych jest wiele wersji wycieraczek. Jedne z nich są dedykowane typowo do użytku domowego, inne zaś sprawdzą się w przestrzeniach publicznych. Na co jednak zwracać uwagę dokonując wyboru?

Kryteria stawiane wycieraczkom

Każda osoba dbająca o porządek w domu lub przestrzeni biurowej, wie, jak ważną rolę w utrzymaniu odpowiedniej higieny odgrywa wycieraczka. Warto zwrócić uwagę, że niestety mało kto wyciera starannie buty, dlatego powinna ona jak najlepiej oczyszczać obuwie podczas przechodzenia po niej. Wybierając wersję domową, postawmy na dosyć sztywne włosie przeplatane gumowymi wstawkami. Taka kombinacja pozwoli na usunięcie piasku i błota, a sama konstrukcja sprawdzi się przez cały rok. Jeśli natomiast chodzi o lokale, po których porusza się większa ilość ludzi, dobrze jest zdecydować się na wycieraczki systemowe. Tego typu modele to mnóstwo opcji. Po pierwsze mamy możliwość swobodnego kształtowania ich wielkości, a po drugie możemy zmieniać ich strukturę. W porze suchej wystarczy filcowa powierzchnia, którą zimą zmodyfikujemy o elementy szczotek lub gum maksymalnie usuwających zabrudzenia wnoszone z ulicy. Takie rozwiązanie pozwoli na zadbanie o czystość podłóg w mocno uczęszczanych miejscach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zakup mieszkania – dlaczego warto podpisywać umowę w obecności prawnika?
Zakup mieszkania – dlaczego warto podpisywać umowę w obecności prawnika?
Marzeniem wielu ludzi jest posiadanie swojego własnego mieszkania. Dzięki temu mogą oni poczuć niezależność i swobodę. Jednak inwestycja taka często […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?