Jak dopasować rolety do okien w mieszkaniu?

Jak dopasować rolety do okien w mieszkaniu?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Roleta okienna to doskonała i bardzo popularna forma dekoracyjna, ale także świetnie sprawdzająca się przysłona przed słońcem. W sklepach możemy spotkać różne modele tego produktu. Największym powodzeniem w ostatnich latach cieszy się wersja dzień i noc, jednak dużo bardziej ozdobna będzie roleta rzymska charakteryzująca się tkaniną składaną w efektowne fałdy. Dla tradycjonalistów najlepsze są gładkie modele montowane na ramie okiennej, które zwijają się w rolkę. Taka przysłona dobrze zagra również w towarzystwie zasłon lub firanek, jednak by wspaniale się prezentowała, musi być prawidłowo dopasowana do szyby, bądź wnęki okiennej.

Jak dobrze wymierzyć okno przed zamówieniem rolet

Większość producentów rolet, takich jak np. https://rollcenter.pl, oferuje swoje produkty na zamówienie. Zanim jednak kupimy odpowiadający nam model w wybranym kolorze, musimy dobrze pobrać wymiary. To, jakich danych potrzebujemy, determinuje wybrana przez nas wersja.  Rolety tradycyjne oraz dzień i noc mocowane są do ramy okiennej, dlatego ważna jest tu długość tafli szkła, jak również jej szerokość. Jeśli wybraliśmy model rzymski, który montuje się ponad wnęką okienną lub na suficie, musimy uwzględnić dodatkowe centymetry, tak byśmy bez problemu mogli otworzyć okno po podniesieniu tkaniny. Pamiętajmy, że warto korzystać ze wskazówek zawartych na stronie sklepu. Producenci zazwyczaj zamieszczają tam porady dotyczące konkretnych produktów, dzięki czemu unikniemy zakupowej wpadki. Dobrze dobrane rolety na wymiar mogą być wspaniałym zwieńczeniem aranżacji wnętrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak oczyszczać swój organizm – dlaczego należy to robić?
Jak oczyszczać swój organizm – dlaczego należy to robić?
Detoks to doskonały sposób na to, aby oczyścić swój organizm z toksyn oraz innych szkodliwych substancji przemiany materii, które odkładają […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?