Pistolet maszynowy – Wszystko, czego nie wiedziałeś

Pistolet maszynowy – Wszystko, czego nie wiedziałeś
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pistolet maszynowy to w pełni automatyczna, montowana lub przenośna broń palna, zwykle zaprojektowana do strzelania pociskami w szybkim tempie z pasa amunicyjnego lub magazynka, zwykle w tempie od 300 do 1800 pocisków na minutę. Nie każda w pełni automatyczna broń palna jest pistoletem maszynowym. Aby korzystać z broni, należy przejść testy psychologiczne ze strony: http://diagnozis.opole.pl/.

Historia

Karabiny maszynowe zostały po raz pierwszy użyte w czasie I wojny światowej i od tego czasu pojawiały się w każdym większym konflikcie zbrojnym. Użycie karabinów maszynowych spadło od połowy XX wieku, ponieważ zostały one zastąpione przez bardziej dokładne karabiny półautomatyczne, takie jak M16. Wiele nowoczesnych jednostek wojskowych (takich jak siły specjalne) nadal wykorzystuje karabiny maszynowe do prowadzenia ognia tłumiącego na krótkich dystansach, ale większość z nich nie jest wydawana poszczególnym żołnierzom ze względu na ich wagę i objętość, zamiast tego wolą polegać na mniejszych broniach do obrony osobistej, takich jak pistolet M9 lub pistolet maszynowy MP5.

Budowa

Kluczowymi cechami pistoletu maszynowego są:

  • Mechanizm strzelający – zespół części sprężynowych, które przekształcają zmagazynowaną energię w automatyczny wystrzał.
  • Duża pojemność amunicji – użycie wielu naboi na jedno pociągnięcie spustu lub tryb ognia ciągłego może pozwolić pojedynczemu operatorowi na szybkie zajęcie się celami i przeprowadzenie dłuższych sesji strzelania bez konieczności przeładowywania.
  • Kompaktowa konstrukcja – pistolety maszynowe są często krótsze i lżejsze niż inne bronie do obrony osobistej, co pozwala na ich skuteczne wykorzystanie w sytuacjach walki w bliskim sąsiedztwie. Pistolety maszynowe mogą być również łatwo ukryte, gdy nie są używane, co czyni je idealnymi do tajnych operacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ile kosztują kubeczki menstruacyjne
Ile kosztują kubeczki menstruacyjne
Dobrą alternatywą dla podpasek i tamponów jest kubeczek menstruacyjny. Jest to pewne i w pełni bezpieczne rozwiązanie dla pań podczas […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?