Co jest potrzebne do montażu fotowoltaniki?

Specjalistyczne narzędzia instalatorskie

Z każdym rokiem coraz więcej osób decyduje się na założenie paneli fotowoltaicznych. Wydajność instalacji i jej niezawodność jest w dużej mierze uzależniona od wyboru ekipy montującej. Żeby odszukać profesjonalne firmy świadczące tego rodzaju usługi, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednie hasło. W przypadku mieszkańców stolicy może to być fraza “fotowoltanika w Warszawie”.

Profesjonalni fachowcy powinny być wyposażeni w specjalistyczne narzędzia instalatorskie. Zaliczyć do nich należy przede wszystkim metalowe lub plastikowe klucze do montażu złączy. Niezbędnym narzędziem jest także tzw. stripper, czyli ściągacz do zdejmowania izolacji z przewodów solarnych. Specjaliści powinni być również wyposażeni w zaciskarkę do konektorów na przewodach solarnych o różnych przekrojach.

Przydatne akcesoria

W związku z tym, że panele fotowoltaiczne to urządzenia przetwarzające energię słoneczną w prąd elektryczny, wiele narzędzi i akcesoriów niezbędnych do ich montażu znaleźć można w hurtowniach elektrycznych. W sprzedaży np. na http://www.grodno.pl/hurtownia-elektryczna-poznan.html dostępne są m.in. przewody solarne dedykowane do paneli fotowoltaicznych spełniające odpowiednie normy. Dobra hurtownia elektryczna prowadzi również sprzedaż bezpieczników do fotowoltaiki, a także opraw, w których takie bezpieczniki zostaną umieszczone.

Do przydatnych akcesoriów zaliczyć należy także kapsle uszczelniające do złączy. Przy wykonywaniu połączeń równoległych przydają się specjalne trójniki i złącza. Podczas montażu paneli fotowoltaicznych wykorzystuje się również wtyki oraz gniazda MC4 o różnym przekroju. Wysokiej jakości akcesoria powinny mieć stosowane certyfikaty i być odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu będą działały długo i niezawodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × jeden =