Niezwykłe właściwości wiórków kokosowych

Wiórki kokosowe kojarzą się nam z słodkimi deserami i kuchnią azjatycką. Jednak niewiele osób wie, że miąższ z kokosa posiadają wiele witamin i mikroelementów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Wiórki kokosowe zawierają witaminy  C i E, które pozytywnie wpływają na naszą odporność oraz poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci. Poprzez dużą zawartość witamin z grupy B, wiórki dbają o nasz układ nerwowy. Regulują także gospodarkę kwasowo-zasadową naszego organizmu, dlatego niwelują przyczyny zakwaszenia organizmu. Wiórki zawierają również antyoksydanty, które pomagają w profilaktyce przeciwnowotworowej.

Wiórki kokosowe to także zdrowe tłuszcze, które pomagają w przyśpieszeniu procesu metabolizmu. Są pomocne w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, ponieważ pęcznieją w żołądku i utrzymują efekt sytości przez długi czas. Są one także źródłem białka, dlatego często sięgają po nie wegetarianie, weganie oraz sportowcy. Poprzez zawartość zdrowych tłuszczy i białka są elementem diety ketogenicznej. Dzięki wysokiej zawartości potasu przyczyniają się do usunięcia nadmiaru wody z organizmu i pomagają w walce z cellulitem.

Wiórki kokosowe najczęściej stosujemy jako dodatek do ciast i deserów. W codziennej diecie możemy je także dodać do jogurtu naturalnego, owsianki oraz omletu. Kuchnia azjatycka łączy kokos z kurczakiem dając wyrafinowany i egzotyczny smak. Miąższ z kokosa możemy dodawać do naszych potraw na wiele sposobów. Wiórki kokosowe oraz wiele innych zdrowych dodatków możesz znaleźć w sklepie online: https://olejarnia-gaja.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 6 =