Na czym polega leczenie kanałowe i jak jest ono wykonywane?

Na czym polega leczenie kanałowe i jak jest ono wykonywane?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leczenie kanałowe jest powszechnie stosowanym zabiegiem stomatologicznym, który może uchronić Twoje naturalne zęby przed ewentualną koniecznością ich usunięcia.

W przypadku zęba, który uległ zakażeniu lub uszkodzeniu, prawdopodobnie konieczne będzie leczenie kanałowe. Leczenie kanałowe może być również konieczne w przypadku wszczepiania implantów stomatologicznych lub odczuwania bólu zębów. Jeśli wystąpią którekolwiek z tych objawów, należy niezwłocznie umówić się na wizytę u stomatologa.

Specyfika leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe to zabieg mający na celu uratowanie poważnie uszkodzonego lub zainfekowanego zęba poprzez usunięcie miazgi znajdującej się w zębie oraz oczyszczenie i ukształtowanie wnętrza zęba. Miazga jest miękką, żywą tkanką znajdującą się w środku zęba. Miazga zawiera naczynia krwionośne, limfatyczne i nerwy. Zabieg ten można zastosować, aby uchronić uszkodzony lub spróchniały ząb przed usunięciem. Może również zapobiec dalszemu uszkodzeniu zębów i dziąseł, jeśli masz ropień zęba, który nie reaguje na antybiotyki.

Przebieg i charakterystyka zabiegu

Podczas zabiegu leczenia kanałowego dentysta usunie z zęba wszystkie ślady chorej miazgi, oczyści go z pozostałych resztek i wypełni otwór obojętnym materiałem, takim jak gutaperka (zwana również guttą). Podczas zabiegu dentysta może również użyć pasty z antybiotykiem, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji w jamie ustnej. Po zakończeniu zabiegu należy dbać o jamę ustną po leczeniu kanałowym, płucząc jamę ustną wodą po posiłkach i szczotkując zęby dwa razy dziennie pastą z fluorem, aż do ustąpienia wszelkich oznak infekcji. Chcąc się zdecydować na takie rozwiązanie jak leczenie kanałowe Poznań cennik wielu punktów stomatologicznych, powinien tym bardziej zachęcić osoby, do poddania się takiemu zabiegowi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto zorganizować sesję zdjęciową dla pracowników naszej firmy?
Dlaczego warto zorganizować sesję zdjęciową dla pracowników naszej firmy?
Sesja zdjęciowa dla pracowników w firmie może wynikać z różnych potrzeb. Podstawą jest pokazanie ekipy pracowniczej podczas działania lub w […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?