Na czym polega leczenie kanałowe i jak jest ono wykonywane?

Leczenie kanałowe jest powszechnie stosowanym zabiegiem stomatologicznym, który może uchronić Twoje naturalne zęby przed ewentualną koniecznością ich usunięcia.

W przypadku zęba, który uległ zakażeniu lub uszkodzeniu, prawdopodobnie konieczne będzie leczenie kanałowe. Leczenie kanałowe może być również konieczne w przypadku wszczepiania implantów stomatologicznych lub odczuwania bólu zębów. Jeśli wystąpią którekolwiek z tych objawów, należy niezwłocznie umówić się na wizytę u stomatologa.

Specyfika leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe to zabieg mający na celu uratowanie poważnie uszkodzonego lub zainfekowanego zęba poprzez usunięcie miazgi znajdującej się w zębie oraz oczyszczenie i ukształtowanie wnętrza zęba. Miazga jest miękką, żywą tkanką znajdującą się w środku zęba. Miazga zawiera naczynia krwionośne, limfatyczne i nerwy. Zabieg ten można zastosować, aby uchronić uszkodzony lub spróchniały ząb przed usunięciem. Może również zapobiec dalszemu uszkodzeniu zębów i dziąseł, jeśli masz ropień zęba, który nie reaguje na antybiotyki.

Przebieg i charakterystyka zabiegu

Podczas zabiegu leczenia kanałowego dentysta usunie z zęba wszystkie ślady chorej miazgi, oczyści go z pozostałych resztek i wypełni otwór obojętnym materiałem, takim jak gutaperka (zwana również guttą). Podczas zabiegu dentysta może również użyć pasty z antybiotykiem, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji w jamie ustnej. Po zakończeniu zabiegu należy dbać o jamę ustną po leczeniu kanałowym, płucząc jamę ustną wodą po posiłkach i szczotkując zęby dwa razy dziennie pastą z fluorem, aż do ustąpienia wszelkich oznak infekcji. Chcąc się zdecydować na takie rozwiązanie jak leczenie kanałowe Poznań cennik wielu punktów stomatologicznych, powinien tym bardziej zachęcić osoby, do poddania się takiemu zabiegowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − dwa =