Niezbędnik mechanika samochodowego

Niezbędnik mechanika samochodowego
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy profesjonalny warsztat samochodowy powinien być wyposażony w odpowiednie sprzęty i narzędzia. Są one bowiem niezbędne przy wykonywaniu zarówno podstawowych, jak i zaawansowanych prac naprawczych czy konserwacyjnych. Wśród nich wyróżniamy m.in. klucze, śrubokręty, podnośniki czy wiertarki. Doskonałym miejscem do zakupu tego rodzaju elementów jest zwłaszcza hurtownia części samochodowych, ponieważ w miejscu takim ceny są często dużo niższe niż w specjalistycznych sklepach stacjonarnych czy nawet internetowych.  

Gwarancja szybko i prawidłowo wykonanej naprawy

Na wyposażeniu warsztatu samochodowego muszą się znaleźć przede wszystkim klucze o różnych rozmiarach, służące do odkręcania śrub – płaskie, nasadowe, imbusowe, typu Torx, udarowe i do odkręcania kół. Oprócz tego nie obejdzie się bez zestawu śrubokrętów i wkrętaków (z wymiennymi bitami i wygodnymi rękojeściami), przystosowanych do precyzyjnych prac. W wykonywaniu codziennych obowiązków przydają się ponadto: ściągacze do sprężyn, tarcz hamulcowych i łożysk, młotki ślusarskie, kombinerki, noże, latarki i lampy warsztatowe (emitujące jasne światło, najlepiej białe lub niebieskie), polerki do lakieru, prostowniki mikroprocesorowe (dozujące napięcie w akumulatorze i umożliwiające sprawdzenie stanu jego naładowania), lutownice, komplety żarówek, zestawy bezpieczników oraz materiały izolacyjne (np. taśmy i koszulki termokurczliwe). Do podstawowych elementów wyposażenia zaliczamy także:

– odzież roboczą – w postaci specjalnego obuwia i spodni z wieloma kieszeniami 

– podnośniki – słupkowe, hydrauliczne i trapezowe

– kompresory – do zasilania wszelkich urządzeń (wiertarek, kluczy udarowych, szlifierek itp.)

– kosmetyki samochodowe – np. szampony, pasty polerskie, woski

– akcesoria lakiernicze – farby, folie, papiery ścierne, podkłady 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak powstają wyroby szklane?
Jak powstają wyroby szklane?
Wyroby szklane należą do jednych z ciekawszych możliwości dekoracyjnych. Ich rozbudowana oferta rynkowa oraz opcje estetyczne jakie dają pozwalają na […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?