Naczynia termiczne, które warto mieć

Naczynia termiczne, które warto mieć
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W sklepach stacjonarnych i internetowych jest dostępnych mnóstwo różnego rodzaju naczyń kuchennych. Warto zwrócić szczególną uwagę na wyjątkowo funkcjonalne modele termiczne, które bardzo skutecznie chronią przechowywany napój lub potrawę przed utratą odpowiedniej temperatury. W ten sposób zawartość zachowuje optymalne walory smakowe nawet przez wiele godzin. 

Kubki to nie wszystko 

Spośród wszystkich naczyń termicznych zdecydowanie najbardziej popularne są obecnie kubki przeznaczone do napojów gorących, a zwłaszcza kawy i herbaty. Pozwalają one utrzymać stałą temperaturę danej cieczy nawet przez 8 godzin, dzięki czemu można się cieszyć jej wspaniałym smakiem np. podczas długiej podróży autem. Tego typu konstrukcje są wykonane w większości ze stali nierdzewnej i posiadają zaawansowany system podwójnych ścianek, zapewniający brak ubytków ciepła. Istotnym elementem w ich budowie jest ponadto gumowy uchwyt o właściwościach antypoślizgowych. Ułatwia on w znacznym stopniu trzymanie kubka bez ryzyka poparzenia się.

Kolejne przydatne naczynie to z pewnością termos obiadowy idealnie wprost nadający się do przechowywania zarówno gorących zup, jak i drugich dań. Standardowy model składa się z kilku komór, które po wyjęciu przypominają zwykłe miseczki. Jest optymalnym rozwiązaniem w szczególności do pracy. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o szklankach termicznych z podwójnej warstwy szkła borokrzemowego. Wyróżniają się bardzo dużą odpornością na niskie i wysokie temperatury, a służą głównie do serwowania cappucino oraz latte.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę wybierając ogrzewanie do mieszkania?
Na co zwrócić uwagę wybierając ogrzewanie do mieszkania?
Jedną z najważniejszych decyzji związanych z wyposażeniem domu jest wybór ogrzewania. Niektórzy są zdania, że lepiej jest od razu zainwestować […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?