Na czym polega praca spedytora?

Na czym polega praca spedytora?
wiem-co-chce
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spedytor w swojej codziennej pracy może zetknąć się z wieloma różnego rodzaju sytuacjami i powinien być przygotowany na każdą ewentualność. Wiele osób, które wykonują ten zawód nie wyobrażają sobie innej pracy, ponieważ jest to zajęcie, które przynosi bardzo wiele satysfakcji.

Zadania spedytora

Głównym zadaniem spedytora jest organizacja i kontrola nad całym procesem transportowym, a także pozyskiwanie nowych klientów oraz ścisła współpraca z przewoźnikami. Spedytor musi dopasować środek transportu do ładunku, który jest do przewiezienia oraz następnie kontrolować wszystkie etapy transportu. Niezbędna jest znajomość oczekiwań oraz potrzeb klienta. Kluczowa jest też odpowiednia jakość świadczonych usług oraz terminowość przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów. Spedytorzy chętnie nawiązują stałe współprace z dużymi firmami przewozowymi, które są w stanie zapewnić odpowiednie pojazdy oraz mają doświadczenie w realizacji wielu krajowych oraz międzynarodowych zleceń. Informacje o dobrze zorganizowanej firmie transportowej można znaleźć na http://www.kadam.com.pl.

Typowy dzień pracy

Spedytor swój dzień pracy zaczyna w godzinach poranny włączając komputer i patrząc jakie ładunki są do przewiezienia. Następnie sprawdza jakimi pojazdami dysponuje i gdzie się one znajdują. Optymalizacja to bardzo ważne słowo w tej branży, bowiem nie można sobie pozwolić na generowanie kosztów, które nie dają żadnej dodatniej wartości klientowi, ani firmie spedycyjnej.

Auta są przydzielane do konkretnych ładunków, a następnie przydzielane jest zlecenie dla przewoźnika. Na tym jednak zadania spedytora się nie kończą. Wysyłając auto na drugi koniec Polski należy zadbać, aby nie wracało „na pusto”, ponieważ w takim wypadku transport stanie się nieopłacalny. Przychodzi więc czas na „szukanie powrotu”, czyli ładunku, który trzeba rozładować w okolicy siedziby firmy transportowej. Praca spedytora to długie godziny spędzone na giełdach transportowych w poszukiwaniu ładunków, ale także samochodów, ponieważ może się zdarzyć sytuacja w której brakuje pojazdu do przewiezienia towaru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co należy zrobić, aby firma weszła we współpracę z zagranicznymi podmiotami na rynku?
Co należy zrobić, aby firma weszła we współpracę z zagranicznymi podmiotami na rynku?
Działalność wielu firm na rynku ogranicza się jedynie do rodzimego rynku, podczas gdy prawdziwy rozwój zaczyna się dopiero przy otwarciu […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?