Na czym polega ekonomiczna jazda autem?

Na czym polega ekonomiczna jazda autem?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekonomiczna jazda autem to marzenie wielu kierowców, ponieważ pozwala sporo zaoszczędzić na kosztach paliwa. Nie bez znaczenia jest również fakt, że taki sposób prowadzenia pojazdu ułatwia dbanie o środowisko naturalne (zmniejszone wydzielanie spalin) i w znacznym stopniu wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Aby osiągnąć ten cel, konieczna jest jednak znajomość konkretnych zasad i stosowanie odpowiednich rozwiązań, takich jak choćby opony Kormoran, które można zamówić na https://plusgum.pl/producenci-opon/kormoran. Odznaczają się one bowiem doskonałą przyczepnością do nawierzchni i dobrą efektywnością paliwową (klasa A). 

Przydatne wskazówki dla wszystkich kierowców

Jeśli zależy nam na ekonomicznej jeździe samochodem, to w pierwszej kolejności starajmy się nie przekraczać dozwolonej prędkości. Na trasie powinna ona wynosić między 90 a 120 km/h. Pamiętajmy bowiem o tym, że przyspieszenie choćby do 140 km/h skutkuje znacznie zwiększonym zużyciem paliwa (nawet do 25% i więcej, oczywiście w zależności od modelu pojazdu). Duże znaczenie ma również utrzymywanie stałej prędkości, choć jest to zadanie dosyć trudne, zwłaszcza poza autostradami.

Trzecim warunkiem jest ruszanie od razu po uruchomieniu silnika, gdyż dzięki temu znacznie szybciej się on rozgrzewa aniżeli w trakcie postoju. Nie zapominajmy, że każda sekunda bezczynności to niepotrzebna strata paliwa, podobnie zresztą jak za długa jazda na pierwszym oraz drugim biegu. Ponadto zaleca się rezygnację z dojeżdżania na luzie do pasów i sygnalizacji – zamiast tego warto wykorzystać zwykłe hamowanie silnikiem. Marnowaniu paliwa sprzyja również z pewnością gwałtowne hamowanie, dlatego należy koniecznie utrzymywać właściwą odległość od innych samochodów – zarówno w trakcie jazdy, jak i na skrzyżowaniach. Można też zastanowić się nad oponami Targum, które posiadają najwyższą klasę tzw. efektywności paliwowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sposoby na bezpieczne prostowanie włosów
Sposoby na bezpieczne prostowanie włosów
Prostowanie włosów z użyciem prostownicy to nadal powszechne zjawisko w łazienkach wielu współczesnych kobiet. Wynika to faktu, że wykorzystanie tego […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?