O czym warto pomyśleć aranżując kuchnię w nowym domu?

O czym warto pomyśleć aranżując kuchnię w nowym domu?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wprowadzając się do nowego domu, możemy nie mieć skończonych wielu rzeczy, ale kuchnia to coś, o czym każdy myśli na długo przed przeprowadzką. To miejsce, bez którego nie wyobrażamy sobie ani jednego dnia, dlatego zazwyczaj nie oszczędzamy tu na wyposażeniu. Staramy się, aby ta przestrzeń była piękna, jednak często zapominamy o funkcjonalności. Aranżacja tego pomieszczenia wymaga starannego planu uwzględniającego zachowanie ciągu roboczego. Powinniśmy pamiętać również o dużej ilości blatów, ale także o tym, by wszystkie szafki swobodnie się otwierały. Trzymanie się tych zasad zagwarantuje sukces naszego projektu.

Wykończenie na medal

Zabudowa w kuchni to nie wszystko. Tak samo ważne, jak meble będzie tu wykończenie ścian oraz podłóg. Powierzchnie narażone na działanie wody, tłuszczu oraz trudnych do usunięcia plam muszą być odporne na zabrudzenia, jak również łatwe w utrzymaniu czystości. Za zlewem, czy też kuchenką świetnie egzamin zdadzą kafle. Mogą to być duże proste formy lub mniejsza mozaika. Inspiracje na dekorację ścian ułożoną z malutkich płytek znajdziemy chociażby na stronie internetowej https://dunin.eu/inspiracje-mozaika-w-kuchni/. Glazura sprawdzi się także na podłodze. Nie wybierajmy jednak wersji płytek z połyskiem, ponieważ taka okładzina nigdy nie będzie wyglądać w tego typu pomieszczeniu dobrze. Lśniące wykończenie zafundujmy sobie na ścianie, natomiast podłogę wyłóżmy kaflami o matowej powierzchni. Będzie ona wyglądała estetycznie, a chropowata warstwa nie stanie się śliska w kontakcie z cieczami różnego rodzaju. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zegarki sportowe – co warto wiedzieć?
Zegarki sportowe – co warto wiedzieć?
Zegarek sportowy to szczególny rodzaj zegarków. Zegarki sportowe charakteryzują się wysoką jakością i niezawodnością. Wytrzymują duże obciążenia, są wodoodporne i […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?