Kto musi zainwestować w kasę fiskalną?

Kto musi zainwestować w kasę fiskalną?
wiem-co-chce
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kasa fiskalna jest urządzeniem, na którym rejestruje się sprzedane towary lub wykonane usługi. Obowiązek jej posiadania ciąży na każdym przedsiębiorcy, który sprzedaje towary lub usługi na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych pod warunkiem, że obroty uzyskane w poprzednim lub bieżącym roku podatkowym przekroczyły 20000 zł. 

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej

Niezależnie od osiąganych obrotów, do jej posiadania zobowiązani są przedsiębiorcy, którzy sprzedają gaz ziemny, elementy silników maszyn, sprzęt fotograficzny, radiowy i telewizyjny, a także Ci zajmujący się handlem wyrobami tytoniowymi oraz alkoholami. Zwolnienie z posiadania kasy ze względu na niskie obroty nie dotyczy także firm świadczących usługi z zakres przewozu pasażerów, doradztwa podatkowego, naprawy pojazdów silnikowych oraz wulkanizacji. Za pomocą kasy fiskalnej tworzy się przede wszystkim dowód zakupy, czyli paragon, a także raporty dobowe oraz dokumenty niefiskalne, które na celu mają ewidencjonować obrót. Brak takiego urządzenia skutkować może poważnymi konsekwencjami prawnymi, w tym przede wszystkim poważnymi karami finansowymi, które mogą mocno nadszarpnąć budżet firmy. Każdy przedsiębiorca, którego prawo zobowiązuje do posiadania kasy powinien zapoznać się z ofertą firmy Kaspo, która specjalizuje się w sprzedaży m.in. kas fiskalnych. Oprócz sprzedaży świadczy także usługi związane z ich serwisem, co jest niezwykle istotne, aby działały one w sposób poprawny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie akcesoria i środki nabyć wraz z zakupem zmywarki?
Nietrudno przyznać, iż zmywarki bardzo ułatwiają życie i oszczędzają czas poświęcany na codzienne obowiązki. Z tego powodu bardzo dużo rodzin […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?