Komu pomoże fizjoterapia uroginekologiczna?

Schorzenia układu moczowo-płciowego to coraz powszechniejszy problem. Dotyczą one, zarówno kobiet, jak i mężczyzn i mocno ograniczają życie osób na nie cierpiących. Dodatkowo tego typu choroby są często powodem wstydu i zakłopotania, dlatego warto jak najszybciej się z nimi uporać. Świetnym rozwiązaniem w tym przypadku jest fizjoterapia uroginekologiczna. 

Wyleczenie miednicy

Wiele problemów dotyczących układu moczowo-płciowego dotyczy właśnie nieprawidłowości związanych z mięśniami dna miednicy. Dlatego do fizjoterapeuty uroginekologicznego powinny udać się wszystkie osoby, mające kłopoty z nietrzymaniem moczu (w tym również wysiłkowym), nietrzymaniem stolca i gazów. Poza tym tego typu specjalista zajmuję się również schorzeniami takimi jak: zaparcia, zbyt częste oddawanie moczu, bóle narządów płciowych, pochwica, a nawet brak satysfakcji seksualnej. Jednak nie tylko występujące już objawy są powodem, dlaczego warto skorzystać z usług tego fizjoterapeuty.

Do gabinetu mogą także zgłosić się kobiety, które planują ciążę. Wtedy celem terapii jest przygotowanie ciała na poród oraz uporanie się z różnymi przypadłościami, jakie mogą towarzyszyć w trakcie i po ciąży. Specjaliści w tej dziedzinie terapii stosują bezbolesne i nieinwazyjne metody fizjoterapii, łącząc to z badaniem USG. Dzięki temu poprawie ulega funkcjonowanie mięśni w obrębie miednicy, co przekłada się na polepszenie jakości życia pacjenta.  Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na https://centrum-kore.pl/o-nas/fizjoterapeuta-uroginekologiczny-poznan-swarzedz/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =