Witamina C w kosmetykach – za co odpowiada?

Witamina C w kosmetykach – za co odpowiada?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Witamina C jest jednym z najbardziej popularnych składników produktów do pielęgnacji skóry. Wykorzystywana jest ze względu na swoje właściwości przeciwstarzeniowe i jest przeciwutleniaczem, który zwalcza wolne rodniki. Witamina C jest niezbędnym składnikiem odżywczym dla organizmu i znajduje się w wielu owocach i warzywach. Można ją również znaleźć w niektórych suplementach i kremach stosowanych miejscowo.

Jakie działanie ma witamina C?

Zwalczanie wolnych rodników – wolne rodniki to niestabilne cząsteczki, które mogą uszkadzać komórki, prowadząc do przedwczesnego starzenia się skóry. Witamina C pomaga neutralizować te szkodliwe cząsteczki poprzez oddanie im elektronu, stabilizując je w ten sposób do mniej szkodliwej formy. Proces ten pomaga również zapobiegać innym uszkodzeniom spowodowanym przez utlenianie, takim jak zmarszczki, plamy słoneczne czy plamy starcze

Poprawa produkcji kolagenu – kolagen jest niezbędny dla zdrowej skóry, ponieważ zapewnia strukturę i wsparcie dla tkanek Twojego ciała. Witamina C pomaga stymulować produkcję kolagenu, dzięki czemu możesz cieszyć się gładszą i jędrniejszą skórą.

W jakich kosmetykach ją znajdziemy?

Najlepszym sposobem na dostarczenie sobie dziennej dawki witaminy C są źródła pokarmowe. Istnieje jednak wiele kosmetyków, które zawierają ten antyoksydant, w tym podkłady, kremy nawilżające i filtry przeciwsłoneczne. Na stronie sesderma.pl – krem z witaminą C jest dostępny w różnych wariantach. Możesz znaleźć krem, który jest odpowiedni dla Twojego typu skóry, jak również taki, który ma dodane składniki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pokonać nudę? Krótki poradnik
Jak pokonać nudę? Krótki poradnik
Nie wiem jak Ty, ale niektórzy ludzie mają duży problem z nudą. Próbują sprawić, by odeszła, robiąc rzeczy takie jak […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?