Witamina C w kosmetykach – za co odpowiada?

Witamina C w kosmetykach – za co odpowiada?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Witamina C jest jednym z najbardziej popularnych składników produktów do pielęgnacji skóry. Wykorzystywana jest ze względu na swoje właściwości przeciwstarzeniowe i jest przeciwutleniaczem, który zwalcza wolne rodniki. Witamina C jest niezbędnym składnikiem odżywczym dla organizmu i znajduje się w wielu owocach i warzywach. Można ją również znaleźć w niektórych suplementach i kremach stosowanych miejscowo.

Jakie działanie ma witamina C?

Zwalczanie wolnych rodników – wolne rodniki to niestabilne cząsteczki, które mogą uszkadzać komórki, prowadząc do przedwczesnego starzenia się skóry. Witamina C pomaga neutralizować te szkodliwe cząsteczki poprzez oddanie im elektronu, stabilizując je w ten sposób do mniej szkodliwej formy. Proces ten pomaga również zapobiegać innym uszkodzeniom spowodowanym przez utlenianie, takim jak zmarszczki, plamy słoneczne czy plamy starcze

Poprawa produkcji kolagenu – kolagen jest niezbędny dla zdrowej skóry, ponieważ zapewnia strukturę i wsparcie dla tkanek Twojego ciała. Witamina C pomaga stymulować produkcję kolagenu, dzięki czemu możesz cieszyć się gładszą i jędrniejszą skórą.

W jakich kosmetykach ją znajdziemy?

Najlepszym sposobem na dostarczenie sobie dziennej dawki witaminy C są źródła pokarmowe. Istnieje jednak wiele kosmetyków, które zawierają ten antyoksydant, w tym podkłady, kremy nawilżające i filtry przeciwsłoneczne. Na stronie sesderma.pl – krem z witaminą C jest dostępny w różnych wariantach. Możesz znaleźć krem, który jest odpowiedni dla Twojego typu skóry, jak również taki, który ma dodane składniki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zabezpieczyć drewno przed pożarem?
Jak zabezpieczyć drewno przed pożarem?
Sposób działania środków ognioochronnych Drewno to powszechnie stosowany materiał budowlany. Pomimo wielu zalet ma jedną poważną wadę, którą jest łatwopalność. […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?