Klamka z długim szyldem

Klamka z długim szyldem
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele rodzajów klamek dedykowanych do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Wśród różnych kategorii możemy znaleźć między innymi klamki z długim szyldem, które świetnie sprawdzają się między innymi jako tradycyjne klamki w drzwiach wewnętrznych.

Jak wygląda klamka z długim szyldem?

Najpewniej każdy z nas ją widział. Klamka z długim szyldem stanowiła niegdyś jeden z podstawowych rodzajów klamek, który z reguły występował w drzwiach wewnętrznych. To klamka osadzona na wydłużonym pasku metalu, w którym znajduje się od razu mechanizm zamykający oraz dziurka od klucza. W zależności od konstrukcji obecne klamki z długim szyldem mogą być wyposażone w różny rodzaj zamknięcia, np. w mechanizm zapadkowy czy bębenkowy.

Kiedy warto wybrać klamkę z długim szyldem?

Klamki do drzwi przede wszystkim pełnią w naszych domach funkcje praktyczne – pozwalają na zamykanie i otwieranie drzwi. W przypadku klamki z długim szyldem sprawdzi się ona praktycznie we wszystkich rodzajach drzwi, wystarczy jedynie dobrze dopasować do niej wkładkę zamykającą. Szczególnie chętnie jest jednak wybierana do drzwi wewnętrznych, co stanowi nawiązanie do klasycznych rozwiązań, ale też pozwala na uzyskanie bardzo prostej w montażu i użytkowaniu klamki z zamknięciem.

Wygląd idący w parze z ceną

Warto także zwrócić uwagę na to, że klamki tego typu prezentują się bardzo ciekawie jako ozdoba. Co równie ważne, są przystępne cenowo, zazwyczaj znacznie bardziej niż klamki z szyldem dzielonym. Dzięki temu można je stosować praktycznie we wszystkich drzwiach i domach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakimi sposobami, można raz a dobrze skończyć z nałogiem?
Jakimi sposobami, można raz a dobrze skończyć z nałogiem?
Obecnie żyjemy w takich czasach, że cały czas się za czymś pędzi oraz na wiele rzeczy po prostu nie starcza […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?