W jakiej ofercie najlepiej jest zakupić samochód osobowy?

W jakiej ofercie najlepiej jest zakupić samochód osobowy?
wiem-co-chce
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup samochodu to zadanie wymagające dużego wkładu finansowego. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest jednorazowa transakcja gotówkowa. Nie każdy może sobie jednak na nią pozwolić, gdyż stanowi duże obciążenie dla osobistego portfela. Na rynku istnieją jednak inne rozwiązania na sfinansowanie zakupu pojazdu osobowego. Chodzi przede wszystkim o kredyt oraz leasing. Alternatywą jest również nabycie auta używanego. Która oferta będzie najlepsza?

Jak kupić samochód osobowy?

Wszystkie rozwiązania mają swoje wady i zalety. Kredyt umożliwia otrzymanie samochodu na własność już podczas dokonania transakcji, zupełnie jak w użyciu gotówki. Wiąże się jednak z długoletnią spłatą, obwarowaną określonymi warunkami, w tym koniecznością posiadania zabezpieczenia i oczywiście zdolności kredytowej. Nieco inaczej działa leasing, gdyż w jego przypadku leasingodawca, którym jest najczęściej wyspecjalizowana firma, taka jak chociażby https://www.getruck.eu/samochody-osobowe, mająca obowiązek udostępnić klientowi wybrany pojazd, na ustalony okres czasu. Klient z kolei zobowiązuje się do przelewania comiesięcznych rat leasingowych, o odpowiedniej wysokości. Co prawda w tym przypadku nie jest się pełnoprawnym właścicielem pojazdu, ale czerpie się  wiele korzyści. Są nimi m.in. maksymalne uproszczone formalności, elastyczność w realizacji całego procesu, czy też sfinansowanie dodatkowych usług w ramach raty, takich jak serwis i auto zastępcze. Co ciekawe taka opcja jest często powiązana z możliwością eksploatacji auta używanego, co znacznie obniża koszty. Korzystając więc z takiej oferty można nabyć samochód w sposób niezwykle praktyczny i przyjazny. Z pewnością warto wziąć leasing pod uwagę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zawody dla osób lubiących kontakt z ludźmi
Osoby ekstrawertyczne, będące duszami towarzystwa zazwyczaj decydują się na wykonywanie zawodów umożliwiających im stały kontakt z innymi ludźmi. Chodzi  m.in. […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?