Jakimi sposobami można sprzedać mieszkanie, wymagające remontu?

Sprzedaż mieszkania może trwać wiele miesięcy, ale nie jest to na szczęście regułą. Czasami trafi się na kupca w miarę szybko i transakcja może przebiec wyjątkowo sprawnie. Wiele zależy od lokalizacji lokalu, piętra na jakim się znajduje, stanu mieszkania i budynku, atrakcyjności rozkładu, instalacji, otoczenia itd. Na wybór tego, a nie innego czynnika wpływa wiele czynników. Czasami do mieszkania może zachęcić piękny widok z okna, położenie blisko infrastruktury miejskiej, przedszkoli, szkół, kościoła. Przedsięwzięcie jest spore i wymagające, więc warto wykorzystać kilka dobrych sposobów, które nas przybliży do celu.

Zmiana miejsca zamieszkania może być bezproblemowa

Warto wiedzieć kilka rzeczy przed sprzedażą mieszkania do remontu.  Pierwszą z nich jest fakt, że zbywając mieszkanie musimy realnie wycenić jego wartość. Zaniżając cenę w celu przyspieszania sprzedaży możemy niepotrzebnie stracić. Zawyżając cenę możemy próbować sprzedaży przed długie miesiące lub nawet lata. Całkiem dobrym pomysłem jest skorzystanie z wyceny u profesjonalnego rzeczoznawcy.

Jeżeli spróbujemy sprzedać mieszkanie w sugerowanej cenie, a pomimo tego nadal nie znajdujemy nabywcy można wykonać proste, niewymagające prace remontowe, które nie wymagają wielkich nakładów finansowych, a zmieniają w znaczący sposób postrzeganie mieszkania. Czasami zwykłe pomalowanie ścian na jasny kolor, wymiana drzwi wewnętrznych na nowe mogę w znaczący sposób zmienić wygląd całości i przyspieszyć sprzedaż mieszkania w oczekiwanej przez nas cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + 12 =