Co jest stosowane do odwadniania wykopów budowlanych?

Co jest stosowane do odwadniania wykopów budowlanych?
wiem-co-chce
Branża budowlana
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tam, gdzie realizowane są prace budowlane, często muszą powstawać wykopy. Na przykład w początkowych etapach wznoszenia budynków, gdy wykonane muszą zostać fundamenty, wykopy są absolutną podstawą. Niestety pracę w nich często utrudniają wody gruntowe, które powodują zawilgocenie, a nawet podtopienia. Wówczas konieczne jest pozbycie się wody poprzez proces odwadniania, aby można było bez przeszkód prowadzić dalsze prace. Odwadnianie nie jest skomplikowane, ale wymaga stosowanie określonego sprzętu, z którego pomocą muszą powstać prawidłowo działające instalacje tymczasowe do odprowadzania wody spod powierzchni. Jakie wyposażenie jest powszechnie używane do odwadniania wykopów?

Jakie wyposażenie służy do odprowadzania wody z wykopów na budowach?

Do odwadniania wykopów potrzebne są rozbudowane instalacje, których najważniejszym elementem jest zazwyczaj tzw. igłofiltr. Jest to specjalny przewód rurowy zakończony filtrem z perforacją. Po wprowadzeniu do gruntu stanowi on punkt ujęcia wody. Dzięki detalom takim jak łuki, łączniki czy rury przelotowe jest on zespolony z kolektorem ssącym lub całym ciągiem takich kolektorów. Dzięki nim woda może zostać odprowadzona ponad powierzchnię gruntu, a następnie przetransportowana do urządzeń czy zbiorników. Jeśli o nie chodzi, to kluczowa jest pompa podciśnieniowa, której zadaniem jest wytworzenie odpowiednio ciśnienia, przez co woda zostanie wyniesiona spod powierzchni. Oczywiście tego typu systemu powinny być wykonywane przez fachowców. Zamierzając je utworzyć warto zastanowić się chociażby nad profesjonalnym montażem instalacji igłofiltrowej od firmy HAMER, gdyż takie przedsiębiorstwo zagwarantuje należytą skuteczność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto studiować w Warszawie?
Studia w Warszawie to marzenie wielu maturzystów, a także kandydatów na studia podyplomowe. Stolica jest idealnym miejscem do zdobycia dyplomu […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?