Jakiego typu materiały nadają się do cięcia laserem?

Jakiego typu materiały nadają się do cięcia laserem?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na jakiej zasadzie działa laser CNC? Podstawowym elementem jego pracy jest oczywiście skoncentrowana wiązka promienia laserowego, która służy do topienia materiału, a następnie odparowywania go. Poza laserem dużą rolę odgrywa także tzw. gaz techniczny. Służy on do przyspieszania procesu cięcia poprzez dostarczanie dodatkowej ilości ciepła. Jakie korzyści niesie ze sobą korzystanie z metody laserowego cięcia CNC?

Co nadaje się do cięcia?

Laser to przede wszystkim dokładność — skoncentrowana wiązka pozwala na wykonywanie precyzyjnych cięć, co jest niezwykle przydatne przy obróbce małych elementów wymagających skrupulatnej pracy. Warto mieć również na uwadze łatwość, z jaką można zautomatyzować jego pracę. Istotną kwestią jest też “wytrzymałość” lasera — w przeciwieństwie do mechanicznych metod obróbki materiałów laser nie zużywa się, czy też nie “tępi”. Dzięki temu możliwe jest – bez utraty na jakości – długotrwałe cięcie laserem Wrocław czy inne wielkomiejskie ośrodki pozwalają nawet wybrać odpowiednią usługę spośród konkurencyjnych ofert.

Metale miękkie

Do pracy nad jakimi materiałami najlepiej nadaje się laser CNC? To rozwiązanie wykorzystywane przede wszystkim do obróbki tzw. miękkiej stali, czyli takiej, której grubość nie przekracza 30 milimetrów. Warto mieć na uwadze, że 30 milimetrów to górna granica możliwości lasera, zwłaszcza jeżeli zależy nam na efektywności i precyzji prac. Za optymalną grubość obrabianego materiału uznaje się w związku z tym 25 mm.

By mieć pewność, że materiał będzie odpowiedni do obróbki laserem CNC, najlepiej zwrócić się do specjalistów, których ofertę znajdziesz na: https://www.valor-cnc.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak mierzyć wydajność serwera?
Szybki i wydajny serwer to gwarancja tego, że prowadzona przez nas strona internetowa bądź inne usługi, będą chętnie wykorzystywane przez […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?