Jakiego rodzaju spedycje przeprowadzane są przez firmy zajmujące się transportem?

Jakiego rodzaju spedycje przeprowadzane są przez firmy zajmujące się transportem?
wiem-co-chce
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spedycja to rodzaj działalności, która zajmuje się organizacją przewozu różnego rodzaju towarów. Podejmowane w tym celu działania są bardzo złożone. W ich skład wchodzą między innymi: wybór optymalnego środka transportu do zleconego towaru, znalezienie odpowiedniego przewoźnika, który zrealizuje transport z punktu A do punktu B, zarządzanie procesem począwszy od obsługi klienta poprzez przygotowywanie dokumentacji, bieżące rozwiązywanie problemów, weryfikacja poprawności dokumentacji i pozostałe czynności, np. awizacja, odprawy celne.

Morska czy kolejowa, czyli spedycja szyta na miarę

Spedycję można podzielić na kilka grup, które rozróżniamy ze względu na środek transportu. Pierwszą jest spedycja morska, z której ofertą można się zapoznać choćby na witrynie http://www.hartwig.szczecin.pl/oferta/spedycja-morska/. Realizowana jest drogą morską, zwykle w miastach nadbałtyckich (Gdańsk, Gdynia, ale również przedstawiony w ofercie Szczecin). Kolejną jest lotnicza, która zgodnie ze swoją nazwą, przeprowadzana jest za pomocą transportu lotniczego, zwykle dotyczy towarów wielkogabarytowych, dostarczanych z innych kontynentów. Istnieje także spedycja kolejowa, w której przewóz realizowany jest za pośrednictwem pociągów. Ostatnim przykładem jest drogowa, najbardziej popularna. Przez niniejszą kategorię należy rozumieć transport odbywający się za pośrednictwem ciężarówek i busów. Kolejny podział dotyczy obszaru realizacji zamówienia. W związku z tym wyróżniamy spedycję krajową i międzynarodową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie czynności należy podjąć, przy nagłej śmierci kogoś bliskiego?
Jakie czynności należy podjąć, przy nagłej śmierci kogoś bliskiego?
Życie może być naprawdę zaskakujące, niestety nie zawsze pozytywnie. Czasami mają w nim miejsce sytuacje, na które absolutnie nikt nie […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?