Jak dobrze zaprezentować się przed ludźmi?

W świecie biznesu, nie jest tajemnicą, że pierwsze wrażenie może zrobić lub złamać swoją karierę. Niestety, wiele osób nie jest świetnych w wystąpieniach publicznych lub prezentowaniu się innym. Wystąpienia publiczne to jedna z najważniejszych umiejętności, jakich można się nauczyć. Jest to również jedna z najtrudniejszych.

Poznaj swoją publiczność

To rozumie się samo przez się, ale znając swoją publiczność pomoże Ci uzyskać je na pokładzie z tym, co masz do powiedzenia, dostosowując swoją mowę specjalnie dla nich i ich potrzeb/interesów etc. W ten sposób będą one bardziej otwarte na to, co masz do powiedzenia, ponieważ zostały podane coś, czego potrzebują/chcą, a nie tylko zostały powiedział coś przypadkowego, że mogą lub nie mogą uznać za przydatne. Jeśli znasz swoich odbiorców, możesz dostosować swoje wystąpienie do ich potrzeb i zainteresowań, co sprawi, że będą bardziej otwarci na to, co masz do powiedzenia.

Praktyka czyni mistrza

Nie da się ukryć, że praktyka czyni mistrza. Nie można oczekiwać, aby być w stanie dostarczyć przemówienie jak profesjonalista, jeśli nie ćwiczyłeś go w kółko przedtem, a nawet wtedy będzie jeszcze miejsce na poprawę. Dlatego tak ważne jest, aby ćwiczyć swoje przemówienie tak często, jak to możliwe, zanim faktycznie dostarczanie go, tak, że wszystkie te małe błędy mogą być wyprasowane, zanim staną się rażąco oczywiste przed publicznością. Możesz też skorzystać ze szkoleń, jak np. https://www.academyofbusiness.pl/podkategorie-szkolen/wystapienia-publiczne-kontakty-z-mediami/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 16 =