Jakie są metody wybielania zębów?

Jakie są metody wybielania zębów?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybielanie zębów to proces, w którym do usuwania plam z zębów używa się produktów wybielających klasy profesjonalnej lub domowych. Profesjonalne wybielanie zębów jest zazwyczaj stosowane przez dentystów i higienistów stomatologicznych, natomiast produkty do użytku domowego są zazwyczaj kupowane bez recepty.

Wybielanie w gabinecie

Jest ono wykonywane przez dentystę lub higienistkę stomatologiczną. Zabieg trwa około godziny, ale trzeba opuścić gabinet z tymczasowymi nakładkami na zęby. Do czasu zakończenia zabiegu nie wolno jeść ani pić niczego poza wodą. Dentysta nałoży na zęby żel, a następnie użyje specjalnego światła, aby go aktywować. U niektórych osób może to spowodować lekkie podrażnienie lub wrażliwość. W razie potrzeby można go powtarzać co 4 do 6 miesięcy.

Wybielanie w domu 

Można nabyć zestawy do wybielania zębów w domu, które wykorzystują żele z nadtlenkiem i nakładki wykonane z plastiku lub gumy, które pasują na zęby. Działanie tych zestawów trwa zazwyczaj 1-2 tygodnie i są one najlepsze w przypadku małych obszarów przebarwień, a nie rozległych plam. Większość osób uważa, że są one łatwe w użyciu w domu, choć niektórzy mogą mieć problemy z prawidłowym dopasowaniem nakładek podczas ich stosowania.

Wybielające pasty do zębów

Kilka past do zębów dostępnych na rynku zawiera nadtlenek lub inne składniki, które mogą pomóc w usunięciu powierzchniowych przebarwień z zębów, jeśli są stosowane dwa razy dziennie przez dwa tygodnie lub dłużej, jeśli zachodzi taka potrzeba. Przed użyciem tych produktów należy skonsultować się z dentystą, aby mógł on stwierdzić, czy są one dla Ciebie bezpieczne.

Jeśli szukasz specjalisty, to dentysta Krzeszowice, jest miastem, w którym znajdziesz ich wielu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie obuwie pasuje do spódnicy?
Jakie obuwie pasuje do spódnicy?
Spódnica to bardzo lubiany element ubioru, bowiem występuje w wielu stylach i można ją dopasować praktycznie do każdej okazji. Pozostaje […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?