Czy woda z deszczu nadaje się do użytku? Sprawdź to!

Czy woda z deszczu nadaje się do użytku? Sprawdź to!
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zbieranie wody deszczowej to zbieranie, magazynowanie i wykorzystywanie wody deszczowej spadającej na nieruchomość. Jest to system zbierania, magazynowania i dystrybucji wody, który może być wykorzystany do zapewnienia wody do nawadniania krajobrazu oraz do innych zastosowań wokół domu.

Jak to działa?

Jest to praktyka, która była stosowana w wielu cywilizacjach od czasów starożytnych. Termin „zbieranie” odnosi się do gromadzenia spływu z dachów lub powierzchni ziemi w celu ponownego wykorzystania na miejscu. Systemy zbierania wody deszczowej są również nazywane systemami zaopatrzenia w wodę „na miejscu” lub „u źródła”, ponieważ zbierają wodę u źródła lub w jego pobliżu. Zbiornik na wodę opadową może być mały, duży a także w różnych kształtach, w zależności od tego, czego potrzebujesz.

Czy warto?

Zbieranie wody deszczowej staje się coraz bardziej popularne ze względu na obawy związane z globalnym ociepleniem, suszą, wzrostem populacji i innymi kwestiami wpływającymi na zaopatrzenie człowieka w wodę. Zbieranie wody deszczowej jest praktykowane na całym świecie, ale w niektórych krajach istnieją prawa przeciwko niemu, ponieważ ludzie uważają, że jest to okradanie ich. W krajach, w których nie ma przeciwko temu prawa (lub nie jest ono egzekwowane), takich jak Polska, można zbierać wodę deszczową legalnie przy niewielkim wysiłku, jeśli przestrzega się wytycznych państwowych i lokalnych rozporządzeń.

Czy deszczówkę można pić?

Tak, wodę deszczową można pić. Jest bezpieczna do picia i ma takie same korzyści zdrowotne jak woda butelkowana. Jednak większość ludzi nie lubi smaku picia prostej wody deszczowej, ponieważ często jest ona zbyt twarda lub zbyt zasadowa. Jeśli chcesz pić wodę deszczową, powinieneś najpierw przefiltrować ją przez filtry z węgla drzewnego lub granulowanego węgla aktywnego (GAC).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Impreza firmowa w plenerze – jak się do niej przygotować?
Impreza firmowa w plenerze – jak się do niej przygotować?
Firmy coraz chętniej organizują imprezy w plenerze. Malowniczy krajobraz, zaciszne miejsce w pobliżu lasu, nad rzeką lub jeziorem wprowadzają swobodny, […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?