Zasłonki i firanki – prosty sposób na udekorowanie kuchni

Zasłonki i firanki – prosty sposób na udekorowanie kuchni
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia urządzona gustownie i ze smakiem to marzenie każdej pani domu. Istotne jest nie tylko umeblowanie i kolorystyka ścian i podłóg, ale również dodatki, które wzbogacają całość. Punktem, którego potencjał nie zawsze w kuchni wykorzystujemy, jest okno wraz z parapetem. Dobrze dobrane firanki i zasłony ozdobią pomieszczenie i dodadzą mu uroku. Kuchnia stanie się miejscem nie tylko praktycznym, ale też takim, które cieszy oko.

Zazdrostki – oryginalna i ponadczasowa ozdoba kuchennego okna

Krótkie firanki umieszczane bezpośrednio na oknie, czyli zazdrostki, idealnie wpasowują się w kuchenny krajobraz. Dostępne są modele o większym rozmiarze, zapewniające sporą dozę prywatności, a także nieco krótsze zazdrostki, które są pomocne, jeśli na parapecie hodujemy kwiaty, zioła lub nowalijki. Pozwalają one światłu słonecznemu swobodnie wpadać do pomieszczenia i docierać do roślin. Istnieje wiele rodzajów zazdrostek – zarówno klasyczne, gładkie i stonowane, jak i bogate w kwiaty oraz ornamenty, takie jak te dostępne na stronie https://magdalena24.pl/kuchnia-zazdrostki. Ze względu na mniejszy rozmiar w razie zabrudzenia łatwiej jest uprać zazdrostki niż klasyczne firanki. Nie muszą one kojarzyć się wyłącznie z domami naszych prababek. Style rustykalny i retro można z powodzeniem stosować również w obecnych czasach, ciesząc się ich niepowtarzalnym urokiem.

Kuchenne zasłony – na co zwrócić uwagę, dokonując zakupu?

Zasłony i firanki w kuchni z powodzeniem spełnią swoją funkcję, jeśli wybierzemy odpowiedni, dobrej jakości materiał, dostosowany do panujących w tym pomieszczeniu warunków. W przypadku zasłon kuchennych szczególnie ważne jest to, aby były stworzone z materiału łatwego do wyczyszczenia i jak najmniej podatnego na gniecenie. Warto wybierać modele jasne i przepuszczające światło dzienne – kuchnia jest miejscem, w którym raczej nie zależy nam na dużym przyciemnieniu. Pamiętajmy też, aby zasłony nie były długie – powinny kończyć się jeszcze nad grzejnikiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zabezpieczy ekran telefonu przed zarysowaniem?
Co zabezpieczy ekran telefonu przed zarysowaniem?
Gdy kupimy sobie nowy smartfon, nie chcemy, aby zaraz doszło do jego uszkodzenia. Najczęściej ma to miejsce wtedy, gdy nosimy […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?