Zasłonki i firanki – prosty sposób na udekorowanie kuchni

Zasłonki i firanki – prosty sposób na udekorowanie kuchni
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia urządzona gustownie i ze smakiem to marzenie każdej pani domu. Istotne jest nie tylko umeblowanie i kolorystyka ścian i podłóg, ale również dodatki, które wzbogacają całość. Punktem, którego potencjał nie zawsze w kuchni wykorzystujemy, jest okno wraz z parapetem. Dobrze dobrane firanki i zasłony ozdobią pomieszczenie i dodadzą mu uroku. Kuchnia stanie się miejscem nie tylko praktycznym, ale też takim, które cieszy oko.

Zazdrostki – oryginalna i ponadczasowa ozdoba kuchennego okna

Krótkie firanki umieszczane bezpośrednio na oknie, czyli zazdrostki, idealnie wpasowują się w kuchenny krajobraz. Dostępne są modele o większym rozmiarze, zapewniające sporą dozę prywatności, a także nieco krótsze zazdrostki, które są pomocne, jeśli na parapecie hodujemy kwiaty, zioła lub nowalijki. Pozwalają one światłu słonecznemu swobodnie wpadać do pomieszczenia i docierać do roślin. Istnieje wiele rodzajów zazdrostek – zarówno klasyczne, gładkie i stonowane, jak i bogate w kwiaty oraz ornamenty, takie jak te dostępne na stronie https://magdalena24.pl/kuchnia-zazdrostki. Ze względu na mniejszy rozmiar w razie zabrudzenia łatwiej jest uprać zazdrostki niż klasyczne firanki. Nie muszą one kojarzyć się wyłącznie z domami naszych prababek. Style rustykalny i retro można z powodzeniem stosować również w obecnych czasach, ciesząc się ich niepowtarzalnym urokiem.

Kuchenne zasłony – na co zwrócić uwagę, dokonując zakupu?

Zasłony i firanki w kuchni z powodzeniem spełnią swoją funkcję, jeśli wybierzemy odpowiedni, dobrej jakości materiał, dostosowany do panujących w tym pomieszczeniu warunków. W przypadku zasłon kuchennych szczególnie ważne jest to, aby były stworzone z materiału łatwego do wyczyszczenia i jak najmniej podatnego na gniecenie. Warto wybierać modele jasne i przepuszczające światło dzienne – kuchnia jest miejscem, w którym raczej nie zależy nam na dużym przyciemnieniu. Pamiętajmy też, aby zasłony nie były długie – powinny kończyć się jeszcze nad grzejnikiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mini żurawie – jakie jest ich zastosowanie?
Mini żurawie – jakie jest ich zastosowanie?
Mini żurawie to rodzaj żurawi, które są niewielkie. Znajdują one zastosowanie w budownictwie, przemyśle budowlanym i innych branżach. Mini żurawie […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?