Jakie typy materiałów wykorzystuje się do ogrzewania domu?

Jakie typy materiałów wykorzystuje się do ogrzewania domu?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do ogrzewania domu niezbędna jest sprawna instalacja grzewcza wraz z odpowiednim piecem, a także skuteczny materiał opałowy. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele paliw, na czele z tradycyjnym węglem. Używa się go zdecydowanie najczęściej, ale zaczyna być on wypierany przez bardziej ekologiczne alternatywy. Należą do nich ekogroszek oraz pellet, które pozwalają ograniczyć emisję szkodliwych substancji do środowiska, nie tracąc przy tym na efektywności ogrzewania. Zdecydowanie trudno wskazać najlepszy, ponieważ każdy z nich ma zupełnie inne cechy. Co je charakteryzuje?

Jakimi paliwami można ogrzewać dom?

Węgiel kamienny to zdecydowanie najbardziej popularny i jednocześnie najłatwiej dostępny rodzaj opału do domów. Cechuje go duża kaloryczność, dzięki czemu doskonale nadaje się do ogrzewania. Jego wada to z całą pewnością emisja dużej ilości zanieczyszczeń. Wydajność na podobnym poziomie oferuje ekogroszek, który jest przy tym znacznie bardziej przyjazny dla środowiska. Posiada w sobie mniej szkodliwych substancji, choć powstaje z węgla. Pellet z kolei w ogóle nie jest związany z węglem, ponieważ powstaje w wyniku sprasowania pod wysokim ciśnieniem odpadów drzewnych takich jak trociny, wióry czy zrębki. Jego wartość opałowa jest podobna do drewna, a dodatkowo nie pozostawia po sobie dużej ilości popiołu charakteryzuje się niską wilgotnością. Obecnie można go kupić w niemal każdym składzie opałowym. Chcąc nabyć wysokiej jakości pellet opolskie jest jednym z województw gdzie warto szukać korzystnej oferty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Transport cargo – co wpływa na jego efektywność?
Transport cargo – co wpływa na jego efektywność?
Transport cargo jest związany z usługami o rozległym charakterze, które spełniają wymogi każdego klienta. Czym cechuje się to zagadnienie? Co […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?