Jakie choroby oczu można wykryć w trakcie badania wzroku?

Jakie choroby oczu można wykryć w trakcie badania wzroku?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choroby oczu można wykryć podczas badania wzroku. Niektóre z nich, takie jak jaskra, zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej, to poważne schorzenia, które wymagają leczenia. Inne, takie jak suchość oczu lub zaczerwienienie, mogą być łatwo leczone za pomocą leków lub produktów dostępnych bez recepty.

Oto niektóre z najczęstszych chorób oczu, które są znalezione podczas badania oczu:

Jaskra

Grupa chorób, która uszkadza nerw wzrokowy i powoduje utratę wzroku. Jest ona zwykle spowodowana zwiększonym ciśnieniem wewnątrz oka, które uszkadza nerw wzrokowy.

Zaćma

Zmętnienie w soczewce oka, które utrudnia widzenie. Zaćma może rozwinąć się w każdym wieku, ale jest bardziej powszechna u starszych dorosłych z powodu zmian starzeniowych w soczewce oka.

Zwyrodnienie plamki żółtej

Części siatkówki odpowiedzialnej za szczegółowe widzenie centralne – które może prowadzić do niewyraźnego widzenia centralnego, a czasem do ślepych punktów w polu widzenia. Wiek jest głównym czynnikiem ryzyka wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej, ale inne czynniki, takie jak palenie tytoniu mogą zwiększać ryzyko rozwoju tego schorzenia.

Jeśli chcesz sprawdzić wzrok, to optometrysta Poznań, jest miastem gdzie wielu specjalistów ma siedziby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie wyroby można wykonać w wyniku obróbki metali?
Jakie wyroby można wykonać w wyniku obróbki metali?
Metal to jeden z materiałów najczęściej wykorzystywanych w przemyśle i wielu branżach produkcyjnych. Charakteryzuje się bowiem dużą wytrzymałości, co przekłada […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?