Jak mieć piękny i zadbany uśmiech?

Jak mieć piękny i zadbany uśmiech?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ludzie uśmiechnięci odbierani są jako bardziej pewni siebie, wzbudzają pozytywne emocje. Piękny i zadbany uśmiech to prosty sposób na wywołanie pierwszego dobrego wrażenia, zwiększenia atrakcyjności i zdobywania sympatii. Najważniejszym jego warunkiem są zdrowe, białe i proste zęby. Jak o to zadbać?

Higiena i systematyczne wizyty u stomatologa

Dobór odpowiedniej szczoteczki i pasty pozwoli skutecznie usunąć płytkę nazębną, uchroni przed powstaniem próchnicy. Przyniesie nie tylko efekty estetyczne ale przede wszystkim zdrowotne. Warto stosować również nici dentystyczne i płyny do płukania ust. Poza tym co najmniej raz w roku warto udać się do specjalisty w celu dokonania kontroli stanu uzębienia. Kolor tegoż jest niezwykle ważny w pięknym uśmiechu, a poprawić go można różnymi metodami. Dość popularną jest wybielanie zębów nakładkowe, dające bardzo dobre efekty. Polega na przygotowaniu przez dentystę specjalnej silikonowej osłonki, którą zakłada się na kilka godzin dziennie, aplikując pod nią specjalny żel. Po określonym czasie cieszy spektakularny, długo utrzymujący się kolor.

Korekta uzębienia

Osoby, które nie są zadowolone ze stanu swoich zębów mogą zdecydować się na zmianę ich wyglądu. Wady zgryzu z powodzeniem zniweluje aparat ortodontyczny, który jest skuteczny nie tylko u młodych osób, korzystać z niego mogą także dorośli. Poprawę wyglądu uszczerbionych zębów gwarantują tzw. licówki, czyli specjalne, naklejane nakładki. Najpoważniejszym problemem są braki w uzębieniu.

Dzisiejsza stomatologia potrafi jednak zaradzić i temu, oferując tradycyjne protezy lub implanty. Dzięki tym drugim można uzupełnić pojedyncze ubytki lub całkowicie zmienić uzębienie, uzyskując rewelacyjny rezultat. Ich długą żywotność i piękny wygląd zagwarantuje tylko profesjonalna pracownia. Jeżeli chodzi o wybór gabinetu z dziedziny, takiej jak implantologia stomatologiczna Warszawa jest doskonałym miejscem. Tu na pewno znajdziemy fachowców wykonujących usługi na zadowalającym nas poziomie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sypialnia – jak zadbać o to, aby była przytulna?
Sypialnia – jak zadbać o to, aby była przytulna?
Każdy dom czy mieszkanie posiada jeden pokój, który przeznaczony jest do odpoczynku po całym ciężkim dniu. Warto jest wyposażyć go […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?