Jak zachować czystość we własnym gabinecie?

Jak zachować czystość we własnym gabinecie?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzęt medyczny dzieli się na ten jednorazowy oraz przeznaczony do ponownego wykorzystania po wcześniejszym poddaniu go procesowi czyszczenia i sterylizacji. Oczywiście, wybór jego typu jest uzależniony w głównej mierze ekonomią. Zatem, jakie sprzęty używane w gabinecie lekarskim nadają się do ponownego wykorzystania, a które spośród nich lepiej kupować w wersji jednorazowej? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego artykułu.

Sprzęt wielorazowy, a jednorazowy w gabinecie lekarskim

Przykładem sprzętu przeznaczonego do ponownego wykorzystania są różnego rodzaju narzędzia chirurgiczne. W większości polskich szpitali oraz gabinetów są one czyszczone, sterylizowane oraz pakowane do jednorazowych opakowań. Aby było to jednak możliwe, dany ośrodek musi mieć na swoim wyposażeniu urządzenie sterylizujące. Niezbędne jest również posiadanie odpowiedniego rękawa do sterylizacji, który mógłby być wykorzystywany do sterylnego pakowania oczyszczonych wcześniej narzędzi i sprzętów medycznych.

Oczywiście, nie każdy sprzęt może być poddany czyszczeniu. Nie każdy element gabinetowego wyposażenia opłaca się także czyścić i uzdatniać do ponownego wykorzystania. Doskonałym tego przykładem mogą być wszelkiego rodzaju bandaże, prześcieradła, czy też bielizna jednorazowa. Zazwyczaj materiały te są o wiele tańsze od swoich wielorazowych odpowiedników, a i dla samych pacjentów korzystanie z nich jest z pewnością o wiele bardziej komfortowe i bezpieczne dla zdrowia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie rodzaje biżuterii znajdziemy w sklepie?
Jakie rodzaje biżuterii znajdziemy w sklepie?
Sklep z biżuterią to miejsce niezwykle różnorodne. To nie tylko naszyjniki i kolczyki, to także zegarki, pierścionki, bransoletki i wiele […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?