Jakie cechy powinny spełniać płytki przeznaczone do łazienki?

Jakie cechy powinny spełniać płytki przeznaczone do łazienki?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Płytki są najchętniej wybieranym materiałem wykończeniowym do łazienek. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w pomieszczeniu tym panują dość specyficzne warunki, a przede wszystkim spora wilgoć. Montaż płytek jest rozwiązaniem długoterminowym, dlatego wybierając je warto dowiedzieć się, na jakie konkretne parametry należy zwrócić szczególną uwagę.

Jak wybrać dobrej jakości płytki łazienkowe?

Jednym z najważniejszych parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę zwłaszcza w przypadku płytek podłogowych jest ich nasiąkliwość. Najlepiej, aby ich struktura była zwarta oraz zamknięta, dzięki czemu do ich wnętrza nie będzie wnikała woda ani inne substancje. Parametr określający poziom nasiąkliwości wyrażany jest w procentach i zaleca się, aby nie był on większy niż 6%. W przypadku płytek ściennych parametr ten może być nieco wyższy. Kafelki podłogowe muszą być także antypoślizgowe, co jest szczególnie ważne ze względów bezpieczeństwa. Bardzo ważna jest także klasa ścieralności, ponieważ może ona dać nam informację dotyczącą tego, jak długo będą one nam służyć. Po płytkach łazienkowych poruszamy się najczęściej na boso, dlatego warto także zadbać o to, aby ich powierzchnia była przyjemna w dotyku. Ogólny wygląd kafelków w łazience powinien być dopasowany do stylu w jakim jest ona urządzona oraz do pozostałych elementów aranżacji. Warto wybierać takie, które są produkowane przez znanych i cenionych producentów, takie jak np. płytki Tubądzin, które charakteryzują się doskonałym wyglądem oraz parametrami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pokonać nudę? Krótki poradnik
Jak pokonać nudę? Krótki poradnik
Nie wiem jak Ty, ale niektórzy ludzie mają duży problem z nudą. Próbują sprawić, by odeszła, robiąc rzeczy takie jak […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?