Jak pokonać nudę? Krótki poradnik

Jak pokonać nudę? Krótki poradnik
wiem-co-chce
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie wiem jak Ty, ale niektórzy ludzie mają duży problem z nudą. Próbują sprawić, by odeszła, robiąc rzeczy takie jak czytanie książek, oglądanie telewizji i surfowanie po Internecie. Te rzeczy mogą pomóc na chwilę, ale w końcu zaczynają się nudzić ponownie. Nuda może być poważnym problemem. Często wiąże się z depresją i niepokojem, a badania sugerują, że może mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

Są rzeczy, które uwalniają bardzo dużo dopaminy, jak granie w gry wideo czy spędzanie czasu z przyjaciółmi. Ale kiedy jesteś w domu sam, nie ma nic lepszego niż robienie czegoś nowego i interesującego każdego dnia.

Jak poradzić sobie ze znudzeniem?

  • Naucz się czegoś nowego. Może to być kurs w lokalnej szkole lub na uniwersytecie, nauka gry na instrumencie lub jakakolwiek inna rzecz, która Cię interesuje. Na stronie https://atrakcje.pl/ możesz zobaczyć listę różnych atrakcji.
  • Zostań wolontariuszem. Poznasz nowych ludzi i dowiesz się więcej o sobie, jeśli zostaniesz wolontariuszem w swojej społeczności lub w innej części świata poprzez różne organizacje.
  • Ćwicz! Ćwiczenia uwalniają endorfiny w mózgu, które sprawiają, że czujesz się szczęśliwszy i mniej zestresowany – dodatkowo utrzymują Twoje ciało w zdrowiu, więc możesz robić więcej fajnych rzeczy później!
  • Zapisz wszystkie rzeczy, które sprawiają, że czujesz się znudzony. Może to obejmować Twoje myśli, uczucia i doznania fizyczne (w Twoim ciele). Może się okazać, że jest więcej niż jedna rzecz, która sprawia, że czujesz się znudzony – na przykład uczucie znudzenia sobą i tym, co się dzieje wokół ciebie. Jeśli tak, zapisz każdą rzecz osobno w innej kolumnie lub polu na kartce. Teraz spójrz na swoją listę ponownie i zobacz, czy mogą istnieć jakieś powiązania między rzeczami, które sprawiają, że czujesz się znudzony. Na przykład, czy jedna rzecz prowadzi do drugiej? Czy może coś, co sprawia, że czuję się znudzony, przypomina mi o innym czasie, kiedy czułem się tak samo? Czy mogę sobie przypomnieć jakieś inne sytuacje w moim życiu, kiedy czułem się tak samo? Te powiązania mogą pomóc wyjaśnić, dlaczego pewne uczucia wciąż powracają w twoim życiu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kalosze damskie: praktyczne i stylowe
Kalosze damskie: praktyczne i stylowe
Dlaczego warto posiadać w swojej garderobie kalosze? Kobieta powinna być przygotowana na niespodziewane kaprysy pogody. Deszcz może zaskoczyć ją w […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?