Jaki rodzaj pościeli odpowiednio nas ogrzeje w sezonie zimowym?

Jaki rodzaj pościeli odpowiednio nas ogrzeje w sezonie zimowym?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nadchodząca jesień i zima to idealny czas na to, aby zmienić pościel na nieco cieplejszą. Długie wieczory sprzyjają spędzaniu czasu w łóżku np. podczas czytania książek. Warto więc zadbać o to, aby panowała w niej przyjemna atmosfera, która będzie sprzyjała wypoczynkowi.

Jaką pościel warto wybrać na jesień i zimę?

Idealna pościel na sezon zimowy powinna być nieco cieplejsza, aby dobrze ogrzewała nocą jednocześnie zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza. Warto zwrócić uwagę także na to, czy jest ona przyjemna w dotyku, ponieważ spanie pod nią będzie sprawiało zdecydowanie więcej przyjemności. Coraz większą popularnością cieszy się pościel wełniana, która charakteryzuje się przede wszystkim niezwykłą miękkością. Ma ona także zdolność do magazynowania wody bez uczucia, że materiał jest mokry. Lanolina, która otacza każdy wełniany włos hamuje rozwój mikroorganizmów i alergenów, dlatego sprawdzi się także w przypadku osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Na jesień i zimę warto zastanowić się także nad pościelą flanelową. Wykonuje się ją z bawełny o nieco grubszym splocie, dzięki czemu doskonale ogrzewa ciało. Jej zaletą jest także trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Flanela zapobiega również nadmiernemu poceniu się, dzięki czemu można w niej komfortowo i wygodnie wypocząć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zaproszenia ślubne – jak szybko należy wysłać je gościom?
Zaproszenia ślubne – jak szybko należy wysłać je gościom?
Zamówienie i wypełnienie zaproszeń ślubnych, a następnie ich wręczenie lub wysłanie to jeden z ważniejszych elementów przygotowań. Wiele par zastanawia […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?