Jaki rodzaj prześcieradła wybrać?

Jaki rodzaj prześcieradła wybrać?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prześcieradło to podstawa dobrego snu

Wybór prześcieradła i całej pościeli do naszego łóżka jest bardzo istotny. To pościel w dużej mierze sprawia, że wysypiamy się w nocy. Pościel musi być komfortowa, musimy dobrze się w niej czuć, musi spełniać wszystkie nasze wymagania. Wszystko dlatego aby zapewnić sobie spokojny nieprzerwany sen. Dobry sen jest podstawą do tryskania energią rankiem następnego dnia.

Prześcieradło często kupujemy razem z pościelą, chociaż oczywiście można kupić je osobno. Zakupić można prześcieradło z gumką lub bez. Prześcieradło z gumką charakteryzuje się tym, że można je idealnie dopasować do górnej krawędzi materacu łóżka. Prześcieradło bez gumki świetnie chroni materac przed zabrudzeniami. Dzisiaj bardzo często ludzie kupują pościele flanelowe, przy których zawsze znajdziemy prześcieradło z tego samego materiału. Można też zmienić prześcieradło, jeżeli ktoś woli inny materiał.

Na co zwracać uwagę przy wyborze prześcieradła?

Podstawą jest odpowiedni materiał. To tkanina, z której wykonane jest prześcieradło przesądza o naszym komforcie w czasie snu, a także ma istotny wpływ na ewentualne czyszczenie i prasowanie prześcieradła. Prześcieradło może być wykonane z: poliestru, jersey, mieszanki bawełny, bawełny egipskiej, kory, frotte, satyny bawełnianej. Każdy musi wybrać materiał, który będzie mu odpowiadał pod względem dotyku, ciepła.

Istotna w przypadku wyboru prześcieradła jest gramatura. Jest to liczba splecionych włókien na metrze kwadratowym tkaniny. Mniejsza gramatura sprawia, że materiał jest chudszy i lżejszy.

Ważny jest także rozmiar prześcieradła. Musi ono pokrywać cały materac, żeby chronić go dobrze przed zabrudzeniami. Jedna z najczęściej kupowanych pościeli to pościel flanelowa 160×200, do której jest dołączone prześcieradło. Łóżka bardzo często mają rozmiar pozwalający na założenie właśnie takiej pościeli.

Pamiętajmy, żeby wybrać prześcieradło, które spełni wszystkie nasze wymogi zarówno pod względem komfortu, wyglądu jak i możliwości jego czyszczenia i prasowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich przypadkach wyrwanie zęba jest nieuniknione?
W jakich przypadkach wyrwanie zęba jest nieuniknione?
Prawidłowa higiena jamy ustnej pozwala cieszyć się nie tylko pięknym uśmiechem, ale zapobiega również rozwojowi wielu chorób. Niekiedy okazuje się […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?