Czy w każdym sklepie jest niezbędna sprawdzarka cen?

We wszelkich punktach handlowych sprzedających towary zachodzi konieczność weryfikowania cen. Z tego względu jednym z niezbędnych tam sprzętów jest specjalna sprawdzarka, za pomocą której można szybko zeskanować kod kreskowy z danego przedmiotu i dowiedzieć się, ile dokładnie on kosztuje. Jest to znakomite udogodnienie nie tylko dla klientów, ale również pracowników obiektu. W zależności od modelu sprawdzarka może komunikować się za pośrednictwem sieci LAN, bądź Wi-Fi (niektóre działają w oparciu o transmisję RS232).

Prosty sposób na łatwiejsze funkcjonowanie punktu handlowego

Sprawdzarki cen to urządzenia z wbudowanym czytnikiem laserowym, stanowiące nieocenioną pomoc przede wszystkim dla osób mających problem z samodzielnym zweryfikowaniem wartości wybranego towaru. Oczywiście korzystają z nich też inni klienci, ponieważ w znacznym stopniu ułatwiają sobie robienie zakupów, a dodatkowo wyraźnie skracają czas ich trwania.

Prawny obowiązek stosowania tych sprzętów spoczywa co prawda wyłącznie na sklepach wielkopowierzchniowych (jeden egzemplarz na każde 400 metrów kwadratowych), lecz obecnie są one powszechnie dostępne nawet w małych placówkach osiedlowych i samoobsługowych. Co istotne, oprócz ceny konkretnej rzeczy wyświetlają jej dokładną nazwę, a najbardziej zaawansowane modele oferują funkcję głosowego podawania wartości przez niewielki głośnik i wyświetlają rozmaite materiały reklamowe. Na rynku znajdziemy dwa kluczowe rodzaje sprawdzarek – jedne są podłączone do sieci komputerowej i pobierają z niej wszystkie dane, natomiast drugie są wyposażone w autonomiczną pamięć z zaprogramowaną bazą produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć + 3 =