Jak zaprojektować kącik relaksu kawalerce?

Mimo mocno ograniczonej przestrzeni użytkowej warto w kawalerce zaaranżować klimatyczny kącik przeznaczony wyłącznie do odpoczynku. Kluczowe znaczenie ma oczywiście w tym przypadku dobranie odpowiednich mebli. Powinny one z jednej strony gwarantować optymalną wygodę, z drugiej zaś posiadać wystarczająco kompaktową budowę, tak aby nie zajmowały zbyt wiele cennego miejsca.

Nastrojowe oświetlenie okaże się niezbędne

W kąciku relaksu należy przede wszystkim umieścić lekkie meble wypoczynkowe o stosunkowo małych gabarytach. Dobrym wyborem jest choćby estetyczna sofa dwuosobowa z funkcją spania, stolik kawowy ze szklanym blatem (osadzony na solidnych stalowych nogach), głęboki fotel typu uszak czy drewniany regał ścienny na książki. Jeśli zależy nam na oryginalności, to postawmy na dwie pufy lub worki do siedzenia obite miękkim, przyjemnym w dotyku materiałem. Wyjątkowo funkcjonalne i piękne modele znajdziemy na https://pufy.pl/.

W omawianym miejscu nie powinno też zabraknąć lampy emitującej nieco przyciemnione, klimatyczne światło. Skutecznie wprowadzi nas ono w relaksacyjny nastrój. Dodatkowo zaleca się stworzenie bariery dźwiękowej, tak aby w trakcie wypoczynku zapewnić sobie niczym nie zmąconą ciszę. Dobrym rozwiązaniem będzie choćby obłożenie ścian watą mineralną, płytami kartonowo-gipsowymi lub folią akustyczną. Pozostałe pożądane elementy to stonowana kolorystyka (błękity, zielenie, beże itp.) oraz rośliny regulujące poziom wilgotności powietrza i sprzyjające dobremu samopoczuciu (np. aloes, filodendron).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =