Jak zaplanować wyjazd w polskie góry?

Zbliża się termin urlopu, a Ty dopiero podjąłeś decyzję, że tym razem stawiasz na polskie góry? Wybór jest świetny! Ale jak się do takiego wyjazdu przygotować? Przede wszystkim określ dokładnie dokąd chcesz jechać – Tatry, Beskidy, a może Sudety? Każde z tych pasm kryje niesamowite miejsca, pełne zapierających dech w piersiach widoków. Najlepiej jeszcze przed rozpoczęciem planowania wyjazdu poczytać o rejonach, w które chcesz się wybrać i zaplanować trasy jakie chcesz przemierzyć. Po drodze mogą też czekać ciekawe atrakcje lub malownicze ścieżki rowerowe, więc określ dokładnie, czego oczekujesz od swojego pobytu, by móc jak najwięcej ująć w  planie wycieczki.

Jeśli zaś chodzi o miejsce zakwaterowania zależy w dużej mierze od indywidualnych upodobań. Część osób wybiera skategoryzowane hotele, a inni tanie kwatery prywatne. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak apartamenty, które nie ograniczają gości np. godzinami posiłków, a jednocześnie są urządzone na wysokim poziomie, więc zapewniają dobry standard wypoczynku. W większości górskich kurortów można znaleźć szeroką ofertę apartamentów, a nawet portali, na których można je porównać jak np. na https://apartamentyzakopane.pl , gdzie od razu widzimy lokalizację, rozkład pomieszczeń i cenę za noc. Jest to świetny wybór dla osób niezależnych, ale szukających sprawdzonych miejsc pobytu.

Ostatni krok, czyli co spakować na wyjazd

Kiedy wybierzesz miejsce na nocleg zostanie już tylko pakowanie! Przygotuj wcześniej listę rzeczy, które powinieneś ze sobą mieć. W górach często nie ma zasięgu, więc poza telefonem komórkowym przyda się tradycyjna mapa i kompas. Pamiętaj też, żeby zabrać w góry wygodne buty trekkingowe, ciepłe i przewiewne ubrania np. termoaktywne oraz jednorazowy płaszcz przeciwdeszczowy – zajmie w plecaku mało miejsca, a może kiedyś Cię uratować podczas ulewy w czasie górskiej wycieczki. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × jeden =