Co przygotować na przyjęcie w ogrodzie

Temperatura wzrasta z dnia na dzień, co oznacza, że lato zbliża się do nas dużymi krokami. Już teraz warto wziąć się za porządki w ogrodzie, by móc w pełni korzystać z uroków upalnej pogody. Dobrym pomysłem na spędzanie wolnego czasu na powietrzu jest zorganizowanie przyjęcia w ogrodzie. To również dobre rozwiązanie w przypadku organizacji imprez okolicznościowych takich jak na przykład urodziny, bądź inna rodzinna okazja. Jak zatem przygotować takie przyjęcie, by zaskoczyć wszystkich gości?

Domowe wypieki

Bez wątpienia domowe jedzenie zawsze cieszy się najlepszym powodzeniem na różnego rodzaju imprezach, dlatego organizując przyjęcie w ogrodzie, również nie może go tam zabraknąć. Popularne dania i przekąski to lekkie sałatki z sezonowych warzyw, kolorowe kanapki oraz oczywiście potrawy z grilla. Ciężko wyobrazić sobie udane spotkanie w plenerze bez grillowanych przysmaków. Warto zaopatrzyć się również wcześniej w formę do tarty, ponieważ na wiosennym stole nie może zabraknąć także słodkości. Upieczone własnoręcznie ciasto zawsze robi największą furorę.

Fantazyjne napoje

Oprócz samego jedzenia drugim ważnym elementem każdej imprezy są kolorowe napoje. Szczególnie modne ostatnio w wielu knajpach są słoiki do picia, które bez problemu zakupić można również do domu. Takie słoiki idealnie nadają się do podania domowej roboty lemoniady, a ozdobione dodatkowo papierową, kolorową słomką, każdemu bez wątpienia przypadną do gustu. Naczynia te nadają się również bardzo często do podawania gorących napoi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + jeden =