Jak urządzić duży salon?

Jak urządzić duży salon?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy czas wolny, przyjmujemy gości, spożywamy obiady i inne uroczyste posiłki. Powinien on być przede wszystkim urządzony w praktyczny sposób. Meblując pokój gościnny, musimy pamiętać o wszystkich funkcjach jakie ma spełniać. Jeżeli przewidujemy w nim miejsce do spania, musimy zadecydować, co będzie nam bardziej pasowało: kanapa, sofa, czy może narożnik rozkładany. Duża powierzchnia salonu umożliwia wydzielenie stref, z których każda będzie miała odmienne przeznaczenie. W jednej części możemy umieścić stolik z telewizorem oraz meble do wypoczynku, w innej z kolei postawić stół z krzesłami, który będzie służył spożywaniu posiłków. Warto ponadto zwrócić uwagę na odpowiednie oświetlenie pomieszczenia. Poza głównym światłem sufitowym dobrze zaplanować instalację boczną, np. kinkiety oraz punktową, jak lampki stolikowe.

Jakie dodatki dekoracyjne do dużego salonu?

Istotnym elementem aranżacji wnętrz są dodatki, jak pufy, gazetniki, czy poduszki dekoracyjne. Urozmaicą one wystrój pokoju gościnnego, pełniąc przy tym praktyczną rolę. Puf można wykorzystać jako podnóżek albo miejsce do siedzenia przy niskiej ławie, gazetnik posłuży do przechowywania czasopism i folderów, poduszkę możemy natomiast użyć jako podkład pod kark, leżąc wygodnie na kanapie. W innej części salonu możemy w widocznym miejscu wystawić porcelanę, którą będziemy wykorzystywali do konsumpcji posiłków. Idealnie nadaje się do tego witryna w jadalni. W ten sposób zapewnimy sobie wygodny dostęp do naczyń podczas nakrywania do stołu, uzyskując jednocześnie efekt ozdobny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak udoskonalić auto wyścigowe?
Jeżeli chcemy ścigać się po torze i wygrywać zawody, musimy mieć dobrze dostosowane do tego auto. Przede wszystkim trzeba udoskonalić […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?