Jak sprawić by logo wyróżniało się na tle konkurencji?

Jak sprawić by logo wyróżniało się na tle konkurencji?
wiem-co-chce
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepsze loga zapadają w pamięć. Są też wyjątkowe, ale nie za bardzo – powinny być na tyle proste, aby ludzie mogli je łatwo zidentyfikować. I muszą pasować do osobowości marki, którą próbujesz przekazać.

Oto kilka wskazówek, jak sprawić, by Twoje logo się wyróżniało:

Spraw, aby było unikalne

Najlepsze logo to takie, które zostało zaprojektowane specjalnie dla Twojej firmy, tak, że nikt inny nie ma nic podobnego. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje logo wyróżniało się z tłumu, upewnij się, że nie jest zbyt podobne do logo innej firmy lub istniejącego trendu w projektowaniu. Projektowanie logo może być wyzwaniem, ponieważ łatwo wpaść w pułapkę projektowania czegoś podobnego do tego, co już istnieje. Jednak jeśli jesteś w stanie stworzyć coś, co jest wyjątkowe i zapadające w pamięć, to nie będziesz miał problemu z wyróżnieniem się spośród konkurencji.

Używaj prawdziwych obrazów i słów

Logo z abstrakcyjnymi obrazami i symbolami może być trudne do zapamiętania lub rozpoznania, co w ogóle mija się z celem posiadania logo! Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nie możesz umieścić słów lub obrazów obok swojego logo bez wyjaśniania, co ono oznacza, to prawdopodobnie nie działa ono dobrze jako samodzielny element projektu. Jeśli jednak używasz prawdziwych obrazów lub słów, upewnij się, że mają one znaczenie dla Twojej firmy (np. nie używaj zdjęcia pingwina, jeśli sprzedajesz materiały biurowe).

Upewnij się, że działa również w czerni i bieli

Upewnij się, że kiedy wydrukujesz swoje logo w czerni i bieli, to nadal wygląda dobrze. Nie chcesz, aby Twoje logo straciło wszystkie swoje kolory i szczegóły, gdy je wydrukujesz lub użyjesz w formacie cyfrowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Telebimy na miarę naszych czasów
W dzisiejszych czasach, kiedy rynek pełen jest konkurujących ze sobą producentów starających się sprzedać swoje produkty, stwierdzenie “reklama dźwignią handlu” […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?