Jak szybko wrócić do zdrowia po operacji?

Jak szybko wrócić do zdrowia po operacji?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Specyficzny czas

Rehabilitacja pooperacyjna jest wymagana w wielu przypadkach. Długość okresu rekonwalescencji zależy od rodzaju operacji, której zostałeś poddany oraz od tego, jak dobrze stosujesz się do zaleceń lekarza.

Wskazówki, które mogą pomóc w szybszym powrocie do zdrowia po operacji

– Bierz głębokie oddechy i ziewaj, gdy czujesz się zmęczony, zamiast oddychać płytko lub wstrzymywać oddech.

– Pij dużo wody lub innych płynów, aby uniknąć odwodnienia, które może powodować tworzenie się zakrzepów krwi w nogach (zakrzepica żył głębokich).

– Jeśli masz szwy lub zszywki, przestrzegaj zaleceń lekarza dotyczących kąpieli i prysznica, dopóki nie wyjdą one same lub nie zostaną usunięte przez lekarza. Jeśli musisz wykąpać się wcześniej niż zalecono, zrób to delikatnie w ciepłej wodzie z łagodnym mydłem – nigdy nie mocz się w gorącej wodzie, co mogłoby poluzować szwy, zanim naturalnie same się rozpuszczą. Zapytaj lekarza, czy potrzebujesz maści z antybiotykiem na wszelkie skaleczenia i zadrapania poniesione podczas operacji.

– Zapytaj, czy jest coś szczególnego, co dotyczy opieki nad Tobą po operacji (np. leczenie bólu, instrukcje dotyczące wypisu, sposób przyjmowania leków, ograniczenia dotyczące jedzenia/picia).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oprogramowanie dla firm produkcyjnych – dlaczego warto je wdrożyć?
Oprogramowanie dla firm produkcyjnych – dlaczego warto je wdrożyć?
W dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na różnego rodzaju produkty jest ogromne, dlatego też na rynku działa wiele firm zajmujących się szeroko […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?