Problemy z kręgosłupem – główne przyczyny, najlepsze rozwiązania

Bóle kręgosłupa potrafią być bardzo uciążliwe, a co za tym idzie, uniemożliwiać codzienne funkcjonowanie. Powodów ich występowania może być kilka, jednak bez względu na to, co przyczyniło się do powstania bólu, konieczna będzie interwencja specjalisty oraz dobranie odpowiedniego leczenia. Poniżej przedstawiamy ich rodzaje oraz przyczyny, a także sposoby walki z wyżej wspomnianymi.

Bóle kręgosłupa – co warto o nich wiedzieć?

Bóle kręgosłupa mogą występować w okolicach lędźwi, a także promieniować aż do tylnej części uda, a nawet pięty. Powodem ich powstawania są przeciążenia, uszkodzenia i zwyrodnienia stawów czy wszelkiego rodzaju stany zapalne. W wielu sytuacjach w uporaniu się z nimi pomoże masaż leczniczy Poznań posiada bogatą ofertę renomowanych zakładów, które służą profesjonalną pomocą. W pierwszej kolejności fizjoterapeuta wykonujący zabieg przeprowadzi z nami wywiad, aby móc dobrać odpowiedni rodzaj masażu. Tego typu zabieg z reguły trwa od 15 do 60 minut i może odbywać się w pozycji siedzącej, kiedy to masowane są tkanki głębokie odcinka szyjnego lub w pozycji leżącej, gdy w grę wchodzi klasyczny masaż kręgosłupa. Co do zasady masaż leczniczy powinien być bezbolesny, ale należy pamiętać, że w przypadku głębokiego masażu nie należy on do zbyt przyjemnych.

Gdzie udać się z bólami kręgosłupa?

Na początku z bólem kręgosłupa powinniśmy wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu, który kolejno skieruje nas do neurologa, ortopedy lub lekarza rehabilitacji.

Kiedy postawią oni diagnozę, kolejnym etapem jest wybranie się do fizjoterapeuty lub gabinetu masażu np. tu http://shenti.pl/. Na miejscu zostanie nam zaproponowane leczenie, które może być jedynie masażem, jak również szeregiem ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + siedemnaście =