Jak rozsądnie rozplanować dietę, pilnując BMR?

Jak rozsądnie rozplanować dietę, pilnując BMR?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Tajemniczo brzmiący skrót BMR, pochodzący z angielskiego od basal metabolic rate, to po prostu wskaźnik podstawowej przemiany materii (w języku polskim funkcjonuje jako PPM). Wskaźnik ten za pomocą danych, takich jak płeć, wzrost, waga, wiek oraz aktywność fizyczna wylicza, jakie jest nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Przestrzeganie tego wyliczenia pozwala nam utrzymać odpowiednią masę ciała.

Jak dobrać i utrzymać dietę odpowiednią dla naszego wskaźnika?

Całym sekretem prawidłowego dostosowania diety do BMR jest uwzględnienie w codziennej diecie odpowiednich ilości kalorycznych posiłków. Zależne jest to oczywiście od tego, czy naszym celem jest schudnięcie, przytycie, czy utrzymanie optymalnej wagi, odpowiedniej do naszych parametrów, kaloryczność posiłków należy zwiększać lub zmniejszać. W razie wystąpienia niedoborów warto sięgnąć po wsparcie w postaci suplementów, np. https://swansonshop.pl. Dobrze skonstruowana dieta to podstawa nie tylko dobrego samopoczucia, ale i gwarancja zdrowia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na co zwrócić uwagę wybierając ogrzewanie do mieszkania?
Na co zwrócić uwagę wybierając ogrzewanie do mieszkania?
Jedną z najważniejszych decyzji związanych z wyposażeniem domu jest wybór ogrzewania. Niektórzy są zdania, że lepiej jest od razu zainwestować […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?