Jak radzić sobie z bólami stawów?

Jak radzić sobie z bólami stawów?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ból stawów to niezwykle powszechny problem. W rzeczywistości może on dotknąć każdego w każdym wieku, a szczególnie często występuje u osób po 50. roku życia.

Ból stawów jest spowodowany różnymi czynnikami, takimi jak urazy lub nadmierne używanie, ale najczęstszą przyczyną jest choroba zwyrodnieniowa stawów (OA). OA występuje, gdy chrząstka, która amortyzuje stawy, zużywa się, powodując ocieranie się kości o siebie. Powoduje to stan zapalny, sztywność i ból w stawach.

Istnieje wiele sposobów na złagodzenie bólu stawów i zapobieganie jego nawrotom:

Suplementy na stawy

Wiele osób stwierdza, że przyjmowanie suplementów diety na stawy może pomóc w złagodzeniu ich bólu. Najczęstszym rodzajem suplementu stosowanym w leczeniu OA jest siarczan chondroityny i glukozamina. W licznych badaniach wykazano, że to połączenie zmniejsza ból i poprawia mobilność u osób z OA. Poszukując odpowiednich suplementów na stawy warto odwiedzić stronę https://zielarnia24.pl/stawy-i-miesnie,308.html.

Ruszaj się

Ćwiczenia pomagają zmniejszyć sztywność i zapobiegają zanikaniu mięśni – dwa powszechne objawy OA – oraz poprawiają ogólną sprawność fizyczną. Jest to również ważne dla utrzymania zakresu ruchu w stawach. Regularna aktywność fizyczna może nawet obniżyć ryzyko rozwoju OA lub innych chorób układu mięśniowo-szkieletowego w późniejszym okresie życia!

Bądź aktywny w ciągu dnia

Nawet jeśli nie ćwiczysz regularnie, możesz poprawić swój ogólny stan zdrowia, wykonując niektóre codzienne czynności (np. chodzenie) częściej niż zwykle przez krótkie okresy czasu (np. 10 minut co godzinę). Nie musisz wykonywać całego treningu na raz – wystarczy, że będziesz robić coś co mniej więcej godzinę w ciągu dnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakiego typu obrączki najlepiej zakupić dla przyszłej młodej pary?
Jakiego typu obrączki najlepiej zakupić dla przyszłej młodej pary?
Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Symbolicznym przypieczętowaniem tego dnia są obrączki. Wybór odpowiedniego modelu okazuje […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?