Dlaczego warto zostać wegetarianinem?

Wegetarianizm to dieta, która wyklucza mięso, ryby i drób. Dieta wegetariańska może być oparta na roślinach, orzechach, nasionach, ziarnach, roślinach strączkowych, jajkach, nabiale (jeśli pochodzi od zwierząt niezwierzęcych), a nawet miodzie.

Bycie wegetarianinem to doskonały sposób, aby jeść właściwie, zaoszczędzić pieniądze i pomóc ziemi. Ale istnieje wiele innych powodów, dla których bycie wegetarianinem to dobry pomysł.

Poznaj niektóre z nich:

Będziesz żył dłużej

Ostatnie badania przeprowadzone przez Uniwersytet Loma Linda wykazały, że wegetarianie żyją średnio o sześć lat dłużej niż osoby jedzące mięso. Naukowcy uważają, że to dlatego, że wegetarianie są zazwyczaj szczuplejsi, mają niższe ciśnienie krwi i niższy poziom cholesterolu niż osoby jedzące mięso.

Schudniesz (jeśli potrzebujesz)

Badania pokazują, że wegetarianie generalnie ważą mniej niż osoby jedzące mięso. Dzieje się tak dlatego, że diety wegetariańskie mają często niższą zawartość tłuszczu i wyższą zawartość błonnika niż diety niewegetariańskie – są to dwa czynniki, które mogą pomóc Ci zrzucić kilogramy bez wysiłku, bez konieczności ograniczania kalorii lub wykonywania większej ilości ćwiczeń. Wegetarianie mają również tendencję do niższych BMI (wskaźnik masy ciała) niż mięsożercy zrobić, co oznacza, że są one mniej prawdopodobne, aby mieć nadwagę lub otyłość, co może prowadzić do chorób serca, cukrzycy i różnych nowotworów.

Tańsze jedzenie

Twoje jedzenie będzie kosztować mniej, jeśli nie jesz mięsa ani nabiału – zwłaszcza jeśli kupujesz produkty organiczne w miarę możliwości (żywność organiczna jest droższa, ale zawiera też mniej pestycydów).

Jeśli jesteś wegetarianinem i chcesz coś zjeść poza domem, to koniecznie sprawdź co oferuje restauracja Gdańsk centrum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − pięć =