Jak pozbyć się much z domu?

Jak pozbyć się much z domu?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mucha domowa to jeden z najbardziej uciążliwych owadów, którego można spotkać w naszej strefie klimatycznej. Wyróżniają ją specyficzne, długie paski na tułowiu i dosyć duże oczy w kolorze czerwono-brunatnym. Owad ten jest nosicielem wielu groźnych chorób i stwarza zagrożenie epidemiologiczne (zatrucie pokarmowe, czerwonka, wąglik itp.), dlatego też w sytuacji, gdy znajdzie się w naszym mieszkaniu, należy się go niezwłocznie pozbyć. Na szczęście wiele skutecznych środków na muchy jest dostępnych do zamówienia przez internet, np. na https://www.profesjonalneopryski.pl/.

Metody domowe i profesjonalne

Muchy w domu nie tylko zakłócają nam spokój, ale także pozostawiają na pożywieniu czy elementach wystroju odchody, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. W związku z tym należy znać kilka sposobów na wyeliminowanie ich z przestrzeni mieszkalnej. Po pierwsze warto zamontować w oknach tzw. moskitiery, które zatrzymają owady na zewnątrz, a także zlikwidować szpary wokół otworów okiennych oraz drzwiowych.

Kolejną metodą są specjalne chemiczne środki na muchy w domu, które bez problemu kupimy przez internet. Większość z nich ma postać sprayu, więc są niezwykle łatwe w użytkowaniu – wystarczy je rozpylić i poczekać na pożądany efekt. Można też zastosować pułapki elektryczne (np. lampa z rażącą siatką), które zwabiają, a następnie unicestwiają owady w locie. Inne efektywne sposoby to m.in.:

– użycie roślin owadożernych typu rosiczka

– zastosowanie tradycyjnych lepów lub korzystanie z klasycznych łapek ręcznych

– umieszczenie w domu pułapek biotechnicznych, emitujących wysokie dźwięki, które odstraszają muchy

– postawienie na parapecie świeżej mięty, bazylii, rozmarynu oraz lawendy

– zainstalowanie kominka na olejki eteryczne

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dbać o czystość wody w basenie?
Jak dbać o czystość wody w basenie?
Basen ogrodowy to świetne miejsce do wypoczynku i rekreacji. Można przy nim spędzić wspaniałe chwile, zwłaszcza w najgorętsze dni lata. […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?