Dlaczego odpowiedni materac do sypialni to podstawa dla dobrego snu?

Dlaczego odpowiedni materac do sypialni to podstawa dla dobrego snu?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mówi się, że łóżko z odpowiednio dobranym materacem stanowi podstawę wyposażenia każdej sypialni. Dlaczego jest on tak ważny? Czy rzeczywiście materac wpływa na jakość naszego snu? Sprawdźmy czym kierować się podczas zakupu wyposażenia do sypialni.

Jak materac wpływa na sen człowieka?

Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na nasz sen. Jednym z nich otoczenie, w którym śpimy. Innym, równie istotnym, jest to, na czym śpimy. Nie bez znaczenia jest zatem materiał, z jakiego został wykonany materac oraz jego twardość. Pierwszy parametr w dużej mierze zależy od indywidualnych potrzeb organizmu. Wybierać można spośród modeli sprężynowych, piankowych, kokosowych, gryczanych czy lateksowych. Materace sprężynowe sprawdzą się do podtrzymania właściwej pozycji kręgosłupa. Mogą odciążać niektóre części ciała, przez co komfort snu znacznie się poprawia.

Jeżeli Ty lub Twój partner zmagacie się alergiami, przydatny może być materac dwuosobowy lateksowy. Specjalna struktura jest w stanie zapewnić nie tylko wentylację, lecz także ochronę wypełnienia przed rozwojem bakterii i roztoczy. Jeżeli jednak najbardziej zależy Ci na komforcie termicznym – nie lubisz, gdy jest Ci za gorąco lub za zimno, warto rozważyć zakup materaca piankowego. Posiada on właściwości termoregulacyjne, pozwalające na zachowanie właściwej temperatury podczas snu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakiego typu odszkodowanie przysługuje właścicielowi udzielającemu służebności przesyłu?
Jakiego typu odszkodowanie przysługuje właścicielowi udzielającemu służebności przesyłu?
Właścicielowi nieruchomości służebnej przysługuje odszkodowanie za używanie i korzystanie z jego gruntu. Jest ono zazwyczaj wypłacane w jednej, zryczałtowanej kwocie, […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?